Naga MarketsWykres AUDUSD dolara australijskiego 24 majaKurs dolara australijskiego konsoliduje od początku tygodnia w bardzo wąskim zakresie. W poniedziałek po otwarciu luką wzrostową cena wzrosłą jedynie 40 pispów, a potem ponownie spadała w okolice ostatnich minimów. Zakres zmienności nie przekracza w tym tygodniu 50 pispów, można powiedzieć, że kurs zamarł


Zobacz także: Kurs CD Projekt (CDR) wkrótce po 255 zł? Rekordowa rekomendacja z USA

Kurs dolara australijskiego konsoliduje

W tym tygodniu na parze walutowej AUD/USD wieje nudą. Pomimo odbicia chociażby na EUR/USD, kurs dolara australijskiego stoi w miejscu. Wpływ na taki rozwój sytuacji może mieć cały czas napięta sytuacja na linii USA – Chiny (wojna handlowa), a także RBA, który ma obniżyć na najbliższym posiedzeniu stopy procentowe. Sytuacja fundamentalna jest więc niekorzystna dla australijskiej waluty.

Jak donoszą analitycy z Westpac, Bank Australii zdecyduje się jeszcze na 3 obniżki stóp procentowych w tym roku. Pierwsza z nich ma mieć miejsce już na najbliższym posiedzeniu.

Tendencja spadkowa utrzymuje się

Patrząc na szeroki przedział czasowy – D1, na AUD/USD od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja spadkowa. Aby układ sił uległ zmianie, kurs musiałby wybić górą strefę oporową przy 0,7055. Znajduje się tam także szerokie mierzenie 1:1, wyznaczające zasięg ostatniej większej korekty. Jeżeli tendencja nie ulegnie zmianie, to dołki ze styczniowego flash crashu mogą zostać w najbliższym czasie osiągnięte.

Wykres dolara australijskiego AUDUSD 24 maja 2019

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Dax i NASDAQ bronią kluczowe wsparcia. Czas na odbicie?

Na niższym interwale kluczowym poziomem będzie 0,6945

Schodząc na interwał H4, utrzymuje się kierunek spadkowy. Ostatnio mieliśmy do czynienia z dwiema niemal identycznymi korektami. Poziom 0,6945 jest kluczowym oporem. Dopiero jego pokonanie mogłoby doprowadzić do większej korekty wzrostowej.

Wykres dolara australijskiego AUDUSD 24 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here