Naga MarketsWczoraj po godzinie 19:00 mogliśmy obserwować wyraźne osłabienie dolara amerykańskiego. W konsekwencji zyskał również kurs dolara australijskiego. Podczas środowej sesji kurs AUD/USD umocnił się 0,64%. Dziś tendencja wzrostowa utrzymuje się, na tę chwilę jest to około +0,10%. Jak wygląda sytuacja techniczna na tej parze walutowej? Czy kurs ma szansę utrzymać kierunek wzrostowy?


Sytuacja techniczna na parze AUD/USD

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego dotarł wczoraj do istotnego oporu. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu 1:1, który wynika z pomiaru poprzedniego ruchu wzrostowego. Jak na razie opór jest broniony, dlatego istnieje ryzyko wykonania korekty spadkowej. Gdyby doszło do wybicia górą, to automatycznie scenariusz korekcyjny zostanie zanegowany i rynek miałby szansę na wzrosty w okolice okrągłego poziomu 0,7200.

Zobacz także: Czy EUR/USD utrzyma się powyżej 1,1400?

Kurs dolara australijskiego

Lokalna tendencja wzrostowa na niższym przedziale czasowym

Na kursie AUD/USD od 8 marca utrzymuje się tendencja wzrostowa. Aktualny impuls ma ponad 150 pipsów. Podczas tego ruchu mogliśmy obserwować dwie niemal identyczne korekty, dlatego też układ zaznaczony kolorem niebieskim, powinien być kluczowy. Jeżeli zobaczymy zejście do dolnego ograniczenia układu 1:1, będzie to na pewno miejsce, gdzie mogą uaktywnić się kupujący. W przeciwnym razie, przełamanie dołem strefy przy 0,7115, powinno skutkować spadkiem do 0,7050.

Kurs dolara australijskiegotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here