Dolar australijskiKurs dolara australijskiego w stosunku do dolara amerykańskiego podczas ostatnich czterech sesji spada ponad 170 pipsów. Para AUD/USD po poniedziałkowej luce wzrostowej dotarła do poziomu określonego jako docelowy dla pozycji typu long podczas wcześniejszych analiz, po czym zareagowała klasycznie. Czy dalsze podejścia pary są nadal możliwe? 


Spadki rzędu 170 pipsów oraz dotychczas największe impulsy spadkowe na dolarze australijskim widoczne po ówczesnym osiągnięciu poziomu 0,7380 to głównie wina obaw co do dalszych relacji na linii USA – Chiny. Jak wiadomo, Australia będąca głównym partnerem handlowym Chin jest podatna na negatywne reakcje oraz obawy w stosunku do obecnie trwającej wojny handlowej – dlatego też nie ulega wątpliwości, że obecne spadki są wywołane właśnie dalszą niepewnością stosunków największych gospodarek świata. Zapowiada się głębsze zejście, jednak czy to oznaka powrotu do spadków?

wykres AUDUSD D1 06.12.2018
AUDUSD D1 06.12.2018

Na wykresie D1 widocznie para osłabia się ponownie znajdując się poniżej strefy 0.7260. To oznacza dużą słabość oraz potencjał zejścia kolejnych 100 do 220 pipsów.

AUDUSD – szukanie oparcia na wykresie

Aktualnie para szuka oparcia na wykresie – co widoczne jest dobrze na wykresie H1. Wydaje się, że AUD/USD dopiero po dotarciu 0,7040 będzie mogła wykonać większą korektę obecnych impulsów spadkowych, jednak stanowi to od obecnej ceny jeszcze około 180 pipsów. Wcześniej, widoczne jest wsparcie na poziomie 0,7160, które chociaż chwili powinno zatrzymać parę przed dalszymi spadkami.

wykres AUDUSD H4 06.12.2018
AUDUSD H4 06.12.2018

Jeśli wsparcie to zareaguje klasycznie, wówczas powinien odbyć się test strefy 0.7260 jako potwierdzenie trendu spadkowego. Jeśli zaś wsparcie nie będzie wstanie wyhamować spadków, wówczas pierwszy opisywany cel w postaci 0,7040 powinien zostać osiągnięty w przeciągu najbliższych 3-4 sesji handlowych. Istotną rolę odgrywać będą teraz dalsze informacje odnośnie ewentualnego zawieszenia broni ws. wojny handlowej.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here