Naga MarketsKolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyDzisiejszy poranek na globalnych rynkach walutowych upływa spokojnie. Kalendarz danych makro jest dzisiaj rano pusty i dopiero po południu europejskiego czasu pojawi się nowa porcja danych makro ze Stanów Zjednoczonych, w tym raport ADP oraz informacje o handlu zagranicznym, a także dane makro z Kanady, m.in. indeks Ivey PMI, informacje o handlu zagranicznym, a także decyzja BoC ws. stóp procentowych. 


To oznacza, że większej zmienności na amerykańskim dolarze możemy spodziewać się za kilka godzin. Tymczasem na razie USD kontynuuje wzrostowy trend z ostatnich paru sesji. Dzisiaj rano indeks tej waluty oscyluje w okolicach 96,80-96,90 pkt., co oznacza, że porusza się w okolicach wczorajszych maksimów. 

Niewielka zmienność o poranku występuje także na wykresie EUR/USD. Kurs eurodolara dynamicznie zniżkował na początku bieżącego tygodnia, jednak dzisiaj rano zniżka wyhamowała w okolicach psychologicznej bariery 1,13. W późniejszych godzinach możemy obserwować większe ruchy na wykresie EUR/USD, jednak spora część inwestorów obecnie przyjęła postawę wait-and-see przed jutrzejszą decyzją Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych w eurolandzie, a także towarzyszącymi jej komunikatami ECB.

Tymczasem w obliczu ogólnego spokoju, dość burzliwie wygląda dzisiaj rano sytuacja na rynku australijskiego dolara. Notowania AUD/USD przyspieszyły spadki, schodząc już poniżej 0,7030, czyli docierając na najniższe poziomy od dwóch miesięcy. 

Impulsem do dzisiejszej zniżki były przede wszystkim rozczarowujące dane dotyczące dynamiki PKB w Australii w IV kwartale 2018 roku. Niemniej, w szerszej perspektywie stronę podażową wspierają oczekiwania gołębiego nastawienia RBA do polityki monetarnej w Australii. Obecnie bank centralny tego kraju utrzymuje stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie, nie wykluczając, że jeszcze w tym roku będzie miała miejsce ich obniżka. 

Wykres dzienny indeksu USD
Wykres dzienny indeksu USD
Wykres dzienny EUR-USD
Wykres dzienny EUR/USD
Wykres dzienny AUD-USD
Wykres dzienny AUD/USD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here