Naga MarketsKurs dolara australijskiego w relacji do CAD zyskiwał od początku tygodnia, gdzie już w poniedziałek notowania AUD/CAD dotarły do horyzontalnego oporu na 0.9470. Kolejnego dnia byliśmy jeszcze świadkami nieznacznego przekroczenia maksimów z poprzedniej sesji, jednakże wzrosty powstrzymała linia trendu spadkowego biegnąca od maksimów z grudnia 2018 roku.

Podobna sytuacja miała miejsce podczas dzisiejszej sesji, gdzie najpierw kupujący starali się dalej windować cenę w górę, jednak do gry wkroczyła strona podażowa, Obecnie respektowana jest strefa konfluencji tworzona przez linię trendu i opór horyzontalny.

Istotne znacznie będzie miał trwający właśnie test strefy oporu. Jeśli okaże się on pozytywny, przecena może prowadzić kurs do dołka w okolicach 0.9316. Alternatywnie, wybicie konfluencji oporu otwierałoby drogę do poziomu 0.9577, który w tym roku okazał się dla kupujących niezwyciężony.

Ponadto, dla handlujących na dolarze kanadyjskim powinni zwrócić uwagę na publikowane o 14:30 dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI). Prognozy zakładają, że ta wzrosła w styczniu o 0,2%. Poprzedni odczyt wskazywał natomiast na spadek (-0,1%).

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

w poniedziałek notowania AUD/CAD dotarły do horyzontalnego oporu na 0.9470


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here