Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/NZD) najwyżej od 2 miesięcy. Ważny opór coraz bliżejDolar australijski już przez niemal miesiąc stanowi dla kupujących lepszy wybór od dolara nowozelandzkiego. Pod koniec lipca na parze walutowej AUD/NZD przełamany został ważny opór, który wczoraj był testowany jako wsparcie. Pozytywny rezultat tego testu zapewnił dziś notowaniom wzrost na poziomy sprzed dwóch miesięcy. Jednak byki mają teraz przed sobą ważne wyzwanie, cena zbliża się bowiem do kluczowego oporu, który już dwukrotnie w tym roku ograniczał wzrosty.

  • Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego zyskuje od blisko miesiąca
  • Wcześniejszy opór przy 1,0720 zmienił się we wsparcie
  • Wygląda na to, że byki będą musiały się zmierzyć ze strefą przy 1,0820

Opór na AUD/NZD wyzwaniem dla byków

Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego zyskuje od czasu skutecznego testu wsparcia przy 1,0580. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania AUD/NZD dotarły najpierw do strefy oporu w okolicach 1,0720.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Wspomniana wyżej strefa została pokonana w ubiegłym tygodniu, a podczas wczorajszej sesji byliśmy świadkami jej skutecznego testu w roli wsparcia. Dziś natomiast kurs kontynuuje ruch wzrostowy ustanawiając 2-miesięczny szczyt.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
AUD/NZD – wykres dzienny

Kupujący na AUD/NZD zbliżają się jednak do bardzo ważnej strefy oporu usytuowanej przy 1,0820. Obszar ten sprawdzał się w swej roli już kilkukrotnie zarówno w tym jak i poprzednim roku.

Jeśli nastąpi odbicie, wsparcie pozostaje w okolicach 1,0720. W przypadku zgodnego z trendem wybicia w górę, byki otworzą sobie drogę do tegorocznego szczytu przy 1,0879.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here