Para walutowa AUD/USDKurs dolara australijskiego nadal obniża się. Dotarcie do strefy oporowej – będącej targetem dla pozycji długich z większego interwału, sprawiło, że para klasycznie zareagowała korektą. Jednak w chwili obecnej ciężko mówić o korekcie, kiedy kurs AUD/USD obniża się 230 pipsów. Czy to czas na powrót do spadków? 


Kurs dolara praktycznie od początku roku obniża swoją wartość w stosunku do dolara amerykańskiego (AUD/USD), kiedy to ruch na ponad 1100 pipsów znalazło w końcu miejsce na odreagowanie na początku listopada. Od tego momentu para wykonała blisko 360 pipsów do okolic poziomu 0,7400, jednak od tego momentu nadal widoczna jest presja spadkowa licząca aktualnie 230 pips. Pytanie jakie nasuwa się w takim momencie, to czy para ma zamiar powrócić do bezwzględnego trendu spadkowego?

AUD/USD – obecna sytuacja

Na wykresie z perspektywy interwału czasowego H4 – widoczne odreagowanie pary nie jest już wspierane. Para po dotarciu do poziomu, który we wcześniejszych analizach określany był jako pierwszy cel średnioterminowy – reagował klasycznie jak na strefę pierwszego oporu. W tym momencie jednak para zdaje się przełamywać dość istotne wsparcie cenowe układu wspierającego wzrosty – poziom 0,71660. Jednoznaczne przełamanie tego poziomu będzie oznaczać dla pary powrót do spadku a celem dla dalszego rozwinięcia się pary AUD/USD będzie widoczne na poniższym wykresie wsparcie (oznaczone turkusową strefą).

wykres AUDUSD H4 14.12.2018
AUDUSD H4 14.12.2018

Od aktualnej ceny stanowi to około 120 pipsów dla targetu pozycji krótkich – na zasadzie rozegrania swing short kontynuacji spadków. Jeśli jednak para zareaguje obroną obecnego poziomu, wówczas oczekiwać się będzie re-testu strefy ostatniego szczytu na poziomie 0,72390, co stanowi obecnie około 70 – 80 pipsów na target dla pozycji długich w celu rozegrania korekty ostatniego impulsu spadkowego. Warto obserwować obecny wsparcie, który z sygnałów zostanie finalnie wygenerowany.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here