Naga Markets



Kurs dolara AUD/USD z perspektywą wzrostu do 0,81 do końca roku wg HSBC 
AUD/USD pozostaje w trendzie wzrostowym

Analitycy HSB są zdania, że kurs AUD/USD będzie się umacniał w perspektywie najbliższych miesięcy. Jak wynika z najnowszych analiz, do końca roku spodziewają się oni dotarcia do poziomu 0,8100. W ostatnim komentarzu wskazali oni, że ostatnia decyzja RBA o zwiększeniu programu skupu aktywów nie powinna odbić się na długoterminowym trendzie na kursie dolara australijskiego do dolara amerykańskiego.

  • AUD/USD pozostaje w trendzie wzrostowym
  • Korekta na dolarze australijskim jest możliwa, jednak do końca roku powinniśmy zobaczyć atak na 0,8100
  • Zwiększenie programu skupu aktywów przez

Kurs dolara australijskiego będzie poruszał się w ramach trendu wzrostowego?

Na ostatnim posiedzeniu Banku Australii zgodnie z oczekiwaniami zdecydowano o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. RBA nieco jednak zaskoczył i poinformował o zwiększeniu programu QE, wcześniej niż prognozowano.

Te artykuły również Cię zainteresują




Niemniej na rynku mówiło się o większych zakupach w kolejnych miesiącach, więc to, że zostało to zakomunikowane na ostatnim posiedzeniu, nie powinno wpłynąć negatywnie w długim terminie na kurs AUD/USD. Tym bardziej, że zgodnie z ostatnim komunikatem, stopy procentowe w Australii pozostaną na dotychczasowym poziomie przynajmniej do 2024 roku. 

W ostatniej notatce analitycy HSBC wspomnieli o możliwej korekcie spadkowej w kierunku 0,7500, jednak po jej zakończeniu spodziewają się dalszych wzrostów. W przypadku gdyby spadki przedłużyły się w czasie, kolejna linia obrony dla kupujących ma znajdować się w rejonach 0,7392. Zdaniem analityków jest to atrakcyjny poziom do  kupna z potencjałem wzrostów w kierunku 0,7800.

Zobacz także: Ethereum (ETH) najwyżej w historii! Kurs ETH/USD powyżej 1500 dolarów (USD)

Kurs AUDUSD z szansą na krótkoterminową korektę?

Patrząc technicznie na wykres AUD/USD na interwale H4, notowania poruszają się w ramach korekty spadkowej, w trendzie wzrostowym. W ostatnim czasie doszło jednak do wybicia ważnego wsparcia przy 0,7630 zł, co może przemawiać za pogłębieniem spadków.

W przypadku realizacji takiego scenariusza, najbliższe ważne wsparcie znajduje się przy 0,7510, gdzie wypada mierzenie 38,2% ostatniej fali wzrostowej. Niemniej w momencie wyjścia powyżej wspomnianego poziomu 0,7630 zł, kurs będzie miał szansę na powrót do głównego trendu – wzrostowego. 

Wykres AUD/USD
AUD/USD interwał H4

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin analiza | eur pln stooq | bitcoin informacje | prognozy kursu dolara | cena akcji mercator medical |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here