Naga MarketsKurs dolara AUD traci przez dane, bezpieczny kurs franka i dolar amerykański zyskująWczorajsze przemówienie prezesa Fed Powella nie wywarło wrażenia na rynkach, które pozostają pod wpływem dyskusji wokół wojny handlowej. Bezpieczne JPY, CHF i USD są wyżej. AUD traci przez zły raport z rynku pracy; dane z Chin rozczarowały. Rynek akcji jest w odwrocie.

  • Jeszcze w środę wieczorem ton pesymizmu nadały doniesienia, że w rozmowach handlowych USA-Chiny pojawiły się zgrzyty. WSJ cytuje anonimowe źródła, według których Pekin jest niechętny do podjęcia ilościowych zobowiązań dla zakupów towarów rolnych z USA, obawiając się, że porozumienie pierwszej fazy przynosi tylko jednostronne korzyści dla USA.
  • Łącząc to z komentarzami prezydenta USA Trumpa z wtorku („jeśli nie dojdzie do umowy, to podniesiemy istotnie cła”), rynek traci wcześniejszy optymizm związany z postępami w rozmowach.
  • Na rynku widać tradycyjny odpływ ku bezpiecznym przystaniom. USD/JPY osunął się do 108,70, EUR/CHF wrócił pod 1,09. EUR/USD testuje 1,10.
  • Największym przegranym w czwartek jest AUD po bardzo słabym raporcie z rynku pracy z Australii. W październiku zatrudnienie spadło o 19 tys. (prog. 15 tys.), co jest pierwszą redukcją miejsc pracy od 3 lat. Stopa bezrobocia wzrosła do 5,3 proc. (prog. 5,2 proc.). AUD/USD szybko spadł z 0,6840 pod 0,68.
  • W nocy otrzymaliśmy też słabe dane z Chin. W październiku sprzedaż detaliczna wzrosła o 7,2 proc. r/r (prog. 7,8 proc.), a produkcja przemysłowa zwiększyła się tylko o 4,7 proc. (prog. 5,4 proc.).
  • Na rynku akcji widać korektę ostatnich zwyżek. Japoński Nikkei225 spada o 0,8 proc., a Hang Seng traci 0,9 proc. Chociaż chiński Shanghai Composite zdołał się wyciągnąć na +0,2 proc.
  • Wczorajsze przemówienie prezesa Fed w Kongresie USA nie wywarło wrażenia na inwestorach. Potwierdził dotychczasowy przekaz Fed, stwierdzając, że „obecne stanowisko w polityce pieniężnej prawdopodobnie pozostanie odpowiednie, o ile napływające informacje z gospodarki będą zasadniczo zgodne z naszymi prognozami”.
  • Na rynku towarowym, złoto korzysta na wzroście awersji do ryzyka i rośnie do 1464 USD/oz.
  • Ropa naftowa WTI pozostaje mocna przy 57,5 USD/b, zachęcona nieoczekiwanym spadkiem zapasów (-0,5 mln baryłek) w tygodniowym raporcie API.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here