Naga MarketsKurs dolara AUD rośnie najsilniej w czwartkowy poranek na ForexBez zmian w stanowisku Banku Japonii, lepsze dane z Australii i mieszane z Nowej Zelandii. Poza tym rynki wygaszają zmienność przed świąteczną przerwą. Skromna realizacja zysków na rynku akcji w Azji. Płasko w notowaniach ropy i złota.

Kurs dolara AUD i kurs jena po ważnych danych z nocy

  • Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami utrzymał politykę bez zmian. Stopa procentowa wynosi -0,1 proc., a cel dla rentowności obligacji 10-letnich pozostał na 0 proc. Bank zamierza dalej monitorować rozwój sytuacja na rynkach zewnętrznych. Stopy mają pozostać na obecnym lub niższym poziomie do czasu, aż nie zostanie osiągnięty cel inflacyjny. USD/JPY nie zareagował i utrzymuje się blisko 109,60.
  • AUD podskoczył po raporcie z rynku pracy, który wskazał na wyższy od oczekiwań wzrost zatrudnienia w listopadzie (39,9 tys., prog. 15 tys.) oraz spadek stopy bezrobocia do 5,2 proc. (prog. 5,3 proc.). Dane oddalają ryzyko kolejnej obniżki stopy kasowej w lutym. AUD/USD rośnie do 0,6880 z 0,6855.
  • W Nowej Zelandii PKB w III kw. wzrosło o 0,7 proc. k/k, wyżej niż spodziewane 0,5 proc., jednak zadowolenie z odczytu neutralizuje rewizja danych za II kw. do 0,1 proc. z 0,5 proc. NZD/USD wstępnie rósł do 0,6612 z 0,6580, ale szybko wymazał skok. Teraz jest 0,6590.
  • Przed świętami spada zmienność, a co po niektórych rynkach widać stopniowe spieniężanie zysków. Na rynku akcji japoński Nikkei225 spada dziś 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite cofa się o 0,4 proc.
  • Ropa naftowa WTI dryfuje przy 61 USD/b, gdzie wczoraj wskoczyła po lepszych od oczekiwań danych DoE o zaspach. Złoty bez zmian blisko 1477 USD/oz.
  • W tle inwestorzy obserwowali także postępowanie w Waszyngtonie, w którym Izba Reprezentantów pod przewodnictwem Demokratów głosowała za impeachmentem prezydenta USA Donalda Trumpa o nadużycie władzy i utrudnianie prac Kongresu. Akt oskarżenia ma jednak umrzeć w kontrolowanym przez Republikanów Senacie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here