Naga Marketskurs dolara amerykańskiegoRynki w Azji ledwo bronią zwyżek, a inwestorzy są zagubieni przy sprzecznych sygnałach w temacie rozmów handlowych USA-Chiny, podczas gdy protesty w Hong Kongu dodatkowo ciążą na sentymencie. Na FX widzimy presję na AUD, NZD i inne waluty ryzykowne. Zyskuje za to GBP na wycofaniu Partii Brexitu z walki o miejsca torysów. Złoto jest na 3-mies. minimach.

  • Zmiany w poniedziałek nie były duże (poza GBP, o czym później) głównie za sprawą obchodów Dnia Weterana w USA. Ogólnie zaznacza się odejście od ryzykownych aktywów po weekendowych komentarzach prezydenta USA Donalda Trumpa, że media nieprawidłowo donoszą o skłonności USA do zniesienia ceł na dobra z Chin. Powiedział, że rozmowy idą „bardzo ładnie”, choć postępy w rozmowach dokonują się wolniej, niż by chciał. USA podpiszą umowę tylko jeśli będzie ona „dobra dla Ameryki”.
  • Rynki w Azji dodatkowo są niespokojne przez zaostrzenie protestów w Hong Kongu, gdzie policja użyła ostrej amunicji.
  • AUD/USD osunął się do 0,6830, NZD/USD spadł do 0,6325. Kiwi dodatkowo został osłabiony niższym odczytem oczekiwań inflacyjnych z Nowej Zelandii (1,8 proc. w IV kw., poprz. 1,86 proc.), co wzmocniło przekonanie, że jutro RBNZ dokona obniżki stopy OCR o 25 pb.
  • Przy wzroście awersji do ryzyka tracą też NOK i SEK. EUR/USD został zepchnięty pod 1,1020, choć teraz odbija do 1,1032. EUR/PLN odbija ponad 4,27. USD/JPY handluje się płasko pod 109,30.
  • GBP znalazł się wczoraj najwyżej od pół roku wobec EUR (EUR/GBP 0,8557), a GBP/USD na chwilę podpił do 1,29 po doniesieniach, że Partia Brexitu Nigela Farage’a zamierza nie wystawiać kandydatów w okręgach, skąd miejsca do parlamentu ostatnio zdobyli posłowie Partii Konserwatywnej. Zmniejsza to ryzyko nieuzyskania przez torysów większości.
  • Na rynku akcji indeksy z ledwością bronią zwyżek. Hang Seng rośnie o 0,4 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc. Wyjątkiem jest Nikkei225, który wzrasta o 0,8 proc.
  • Na rynku towarowym wyróżnia się dołujące złoto. Cena uncji spadła wczoraj do 1448 USD, najniżej od początku sierpnia. Dziś cena pozostaje pod 1452, spadając czwarty dzień z rzędu.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here