Kurs dolara amerykańskiego wybija dołek. USD/PLN oscyluje poniżej 3,88 PLNKurs dolara amerykańskiego podczas wtorkowej sesji wobec kursu polskiego złotego dociera do zakresu 3,88 PLN. Oznacza to, że para walutowa USD/PLN wyłamała zakres istotnego wsparcia cenowego sugerując dalszą słabość rynku. Jeśli w dalszym ciągu rynek podtrzymywać będzie sentyment spadkowy szansa na wygenerowanie ruchu pod kolejne istotne wsparcie jest bardzo duże. Czy oznacza to zatem, że USD/PLN, czyli kurs dolara amerykańskiego może osiągnąć zakres 3,83 PLN? Spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim


Kurs dolara amerykańskiego wybija ważne wsparcie cenowe – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego rozpoczyna szybkie spadki
  • Rynek USD/PLN zdaje się móc osiągnąć kolejne ważne dla tego rynku wsparcie
  • Oznacza to możliwość przeceny rynku o kolejne 3 – 4 grosze
  • Zakresem kolejnego wsparcia jest zatem dopiero zakres 3,83 PLN

Wtorkowa sesja rozpoczyna się dla kursu dolara amerykańskiego względem polskiego złotego kontynuacją spadku. Wcześniej para dotarła do wsparcia 3,89 PLN oraz po wybiciu tego zakresu potwierdziła układ wspierający dalsze spadki – w ramach zasady zmiany biegunów (ZZB). Zasada ta mówi, że jeśli wsparcie zostanie wybite oraz potwierdzone testem z drugiej strony – następuje potwierdzenie danej sekwencji – w tym przypadku spadkowej.

Dlatego też podczas kolejnych sesji handlowych oczekiwać się będzie dalszych spadków na parze USD/PLN. Jak już zostało to wspomniane, kolejnym ważnym wsparciem cenowym dla pary USD/PLN jest zakres 3,83 PLN i jego bliskie okolice. Zakres ten oznaczony jest na wykresie pary z dolarem amerykańskim. Zdaje się, że rynek może dotrzeć do wyznaczonego zakresu jeszcze podczas obecnego tygodnia – i jeśli wpływające na rynek dane nie zmienią tendencji na tym rynku, może to być jeszcze w ciągu 2 kolejnych sesji.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 21.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 21.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here