Kurs dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji pokazuje słabość względem reszty walut – w tym wobec kursu dolara kanadyjskiego (CAD). Para USDCAD w momencie pisania przeglądu oscyluje wokół poziomu 1.31200 CAD wskazując na przełamanie lokalnych wsparć oraz możliwość dalszej kontynuacji spadkowej podczas następnych godzin handlowych. Zdaje się, że spadki będą dla pary formalnością – jeśli dane nie wesprą w niedługim czasie dolara amerykańskiego. Jednak dzisiejszy kalendarz makro jest pusty od ważniejszych danych – dlatego warto przyjrzeć się stricte technicznej sytuacji rynków. 


Kurs dolara amerykańskiego słabnie – para USD/CAD na wykresie H4

  • Para dolara amerykańskiego oraz kanadyjskiego podczas poniedziałkowej sesji nadal podtrzymuje negatywny sentyment rynkowy,
  • Dalsze spadki na parze USDCAD powinny być formalnością, podczas gdy cel dla pary to poziomy najbliższych wsparć,
  • Są to poziomy odpowiednio: 1.30930 CAD oraz 1.30620 CAD.

Kurs dolara amerykańskiego podczas pierwszej sesji tygodnia staje pod znakiem słabości – przynajmniej na pierwszych godzinach handlowych. Zdaje się jednak, że reszta par walutowych wykorzysta tę chwilę – i w przypadku pary USDCAD, czyli dolara kanadyjskiego zejście odbędzie się jako klasyczna kontynuacja spadków obecnego trendu. Za parą w ostatnim czasie pojawiła się znaczna fala wyprzedaży, która zepchnęła wykres o blisko 230 pipsów, jednak z technicznego punktu widzenia nadal zejście jest możliwe i powinno mieć miejsce aż do strefy najbliższego wsparcia z interwału H4.

Mowa o poziomie 1.30930 CAD oraz drugim – 1.30620, które są oznaczone na przedstawionym poniżej wykresie. Kontynuacja zejścia powinna odbyć się klasycznie i bez większych wybić strefy oporowej. Dla pary USDCAD oznaczać to może potencjał nawet 70 pipsów względem nie więcej niż 10 pipsów potencjalnego pozycjonowania obronnego (stop loss). Stosunek potencjalnego zysku do ryzyka kształtuje się zatem na poziomie 7:1.

wykres Kurs dolara USDCAD H4 21.10.2019
Kurs dolara USDCAD H4 21.10.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here