Naga Markets

Kurs dolara amerykańskiego (USD) traci po uwagach Rezerwy FederalnejNiemal cały poprzedni tydzień inwestorzy czekali na środową sesję, która mogła okazać się sądna dla wielu rynków, w tym i dla kursu dolara amerykańskiego (USD). Powodem tego stanu miało być przemówienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome Powell’a po dwudniowym posiedzeniu banku centralnego. Polityk przyznał bank rozważał wstrzymanie podwyżek stóp procentowych w dniach poprzedzających posiedzenie. Kurs dolara amerykańskiego natychmiast zareagował na te doniesienia.

  • Federalny Komitet Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FOMC) ogłosił w środę decyzję o podniesieniu kluczowej stopy procentowej o 25 punktów
  • Opinia Powella spycha rynek dolara amerykańskiego (DXY)
  • Na koniec sesji euro zyskało 0,94% wobec dolar amerykańskiego
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dolar spada po uwagach Powella

Dolar amerykański poniósł spore w środę straty w stosunku do większości innych walut światowych po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell przyznał, że amerykański bank centralny rozważał w ostatnim czasie wstrzymanie podwyżek stóp procentowych.Tego dnia Federalny Komitet Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FOMC) ogłosił decyzję o podniesieniu kluczowej stopy procentowej o 25 punktów bazowych do poziomu pomiędzy 4,75% a 5,00%. Pomimo oznak “skromnego wzrostu” wydatków i produkcji, inflacja “pozostaje podwyższona”.

W swoim najnowszym oświadczeniu Fed podkreślił, że system bankowy pozostaje “zdrowy i odporny”. W oświadczeniu przyznano również, że oczekuje się, iż ostatnie wydarzenia spowodują bardziej restrykcyjne warunki kredytowe dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, obciążając aktywność gospodarczą, zatrudnienie i inflację. Ponadto Komitet planuje dalsze zmniejszanie “swoich udziałów w skarbowych papierach wartościowych i długu agencyjnym oraz w papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką”.

wykres Wykres indeksu DXY - indeksu dolara 23.03.2023
Wykres indeksu DXY – indeksu dolara 23.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Wobec tego początkowo kurs euro zyskał 0,94% wobec dolara amerykańskiego (EUR/USD), spadając poniżej poziomu 1,08724, a funt brytyjski wzrósł w tym samym czasie o 0,60% do poziomu 1,22910 USD. Amerykańska waluta straciła 0,75% w stosunku do japońskiego jena. Indeks dolara amerykańskiego również zapikował spadając poniżej 102 punktów.

Autor poleca również:

AVA Trade

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCoinbase otrzymuje zawiadomienie od SEC. Akcje firmy spadają, a jej CEO kpi z regulatorów
Następny artykułCeny ropy naftowej spadają w obliczu niepewnej polityk Fed
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.