Kurs amerykańskiej waluty podczas czwartkowej sesji zdaje się mocnej tracić wobec większości światowych walut – w tym wobec kursu polskiego złotego. Para USDPLN w tym momencie oscyluje wokół poziomu 3.9395 PLN i zdaje się, że wszelkie nadzieje na podejście pod wyższe poziomy muszą być przełożone. Teraz na rynku panuje przekonanie o dalszych spadkach – w tym nawet do poziomów z początku lutego. Spójrzmy zatem na wykres dzienny pary USDPLN aby ocenić dalsze możliwe zachowanie kursu dolara amerykańskiego.


Kurs dolara mocniej traci względem kurs polskiego złotego – para USDPLN na wykresie D1

  • Dolar amerykański podczas czwartkowej sesji rozpoczyna spadki,
  • Mniejsze zejście może sugerować spadek nawet do zakresu 3.91 PLN,
  • Oczekuje się takiego zejścia w ramach zdrowej korekty rynku.

W dalszym ciągu patrząc na wykres dolara amerykańskiego widać, że tendencja ogólnie jest wzrostowa, jednak dzisiejsze – dość mocne – cofnięcie może wywołać na rynku głębszą korektę. Wykres dzienny pokazuje ewidentną możliwość odwrotu rynku – a szacunki co do spadku sięgają strefy 3.91 PLN w tym momencie. Zejście powinno pojawić się nawet podczas dzisiejszej sesji, co oznaczałoby spadek rzędu ponad 2 groszy. Zanegowanie spadków odbędzie się dopiero kiedy rynek przebije ponownie zakres 3.95 PLN, który jest teraz dla pary USDPLN strefą oporu / wspierającą dalsze spadki. Zakres ceny uśrednionej nadal znajduje się bardzo nisko względem obcego wykresu.

Warto również pamiętać o danych, które zaplanowane są w kalendarzu makroekonomicznym na dzisiejszą sesję. Dotyczą one bezpośrednio rynku amerykańskiego a co za tym idzie – również na amerykańskiej walucie spodziewana będzie spora zmienność, co może przełożyć się na większy ruch na parze USDPLN. Godzina 14:30, 16:00 oraz 21:00 może być dla rynku USD kluczowa.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 27.02.2020
Kurs dolara USDPLN D1 27.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here