Kurs dolara amerykańskiego spada. USD/PLN notowane po 3,72 w czwartekDolar amerykański wobec polskiego złotego spada podczas wczesnych jeszcze godzin czwartkowej sesji handlowej. Zdaje się, że para walutowa USD/PLN nie dotrzymała rosnącego tempa podejść i ponownie szukać będzie oparcia na pobliskich poziomach wsparć. Obecnie rynek cały czas zamyka się w relatywnie wąskim poziomie konsolidacji i wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy utrzymywać się może przez kolejne tygodnie. Spójrzmy zatem na wykres H4 dolara amerykańskiego, aby określić dalsze scenariusze handlu.


Kurs dolara amerykańskiego ponownie spada poniżej średniej – para USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański nie utrzymuje się zbyt długo powyżej średniej kroczącej
  • Para walutowa USD/PLN zdaje się być dalej słaba
  • Rynek szukać będzie oparcia w najbliższych poziomach wsparć
  • Ponowne wzrosty stają na razie pod znakiem zapytania, dolar z możliwością dalszego zejścia

Czwartkowa sesja dla dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego rozpoczyna się akcentem pro-spadkowym, którego trudno nie zauważyć patrząc na wykres z perspektywy interwału czasowego H4. Obecnie rynek spada do zakresu 3,72 PLN i wszystko wskazuje na to, że spadać może jeszcze przez kolejne godziny. Zakres ceny uśrednionej, który określał sytuację na dolarze podczas wczorajszej sesji jeszcze jako “stabilną”, został przełamany, a rynek aktualnie oddalił się już od jego zakresu ponad 2 grosze. W tym momencie najbliższym poziomem wsparcia jest strefa 3,72 PLN oraz nieco niższa – oznaczona na załączonym, wykresie pary USD/PLN na poziomie 3,69 PLN.

Spadek do tak niskiego zakresu jak poziom 3,69 PLN w przypadku dolara amerykańskiego może oznaczać dość nieciekawą sytuację, ponieważ będzie to już kolejne zejście pary USD/PLN, które tym razem może zwiastować wybicie wsparcia oraz możliwość głębszych spadków.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 13.08.2020
Kurs dolara USDPLN H4 13.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here