Kurs dolara amerykańskiego spada do 3,71 PLN. Rynek USD/PLN okazuje się nadal słabyKurs dolara amerykańskiego w piątek wobec polskiego złotego dociera do zakresu 3,71 PLN co oznacza jednej z najniższych poziomów od ostatniego roku. Ostatni raz para walutowa USD/PLN była tak nisko na przełomie stycznia-lutego 2019 roku. Z tego również wynika, że utworzy niedawno podwójny dołek nie wykorzystał okazji do tego, aby próbować zmienić sekwencję – opór niewielkiej korekty przed finalnym, ponownym spadkiem. Spójrzmy zatem na rynek dolar amerykańskiego wobec polskiego złotego z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs dolara amerykańskiego wybija podczas spadku ostatni dołek – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego nadal w tendencji spadkowej, bez wyjątku
  • Para walutowa USD/PLN spada do najniższych poziomów od roku
  • Wszystko wskazuje na to, że póki dane nie będą wspierać dolara, ten nadal może spadać
  • Obecnie mówi się o możliwości testu 3,73 PLN i dalszym spadku poniżej 3,70 PLN

Dolar amerykański podczas piątkowej sesji pokazuje kolejną falę słabości. Najpierw rynek USD/PLN tworzy podwójny dołek – dając nadzieję na ewentualność dalszych podejść w ramach układu korekcyjnego, a następnie rynek pikuje ponownie spadając poniżej wsparcia i testując ekstremalnie niskie w ostatnim czasie poziomy. Obecnie trudno nawet liczyć na większe podejście, chociaż z czysto technicznego punktu widzenia dobrze, aby rynek dotarł korekcyjne do zakresu 3,73 PLN, aby móc szukać dalszego miejsca do spadków.

Retro

Obóz niedźwiedzi właśnie z opisanego powyżej zakresu miałby idealną szansę na pogłębianie dalszych dołków, jednak nim do tego dojdzie – trzeba obserwować wykres, czy w ogóle dolar amerykański będzie w stanie dotrzeć do tego zakresu. Jeśli tak, wówczas oczekiwanie na strefę do ponownej re-dystrybucji może okazać się zasadne.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 31.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 31.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here