Kurs dolara amerykańskiego spada do 3,6850 PLN. USD/PLN cofa przedwczorajsze wzrostyNotowania dolara amerykańskiego zdają się nie utrzymywać takiej presji, jakiej poddany był dolar podczas przemówienia FOMC w środę. Tym samym również para walutowa USD/PLN cofa swoje podejście z zakresu 3,72 PLN do obecnej strefy 3,68 PLN. Rynek tym samym przekracza zakres ceny uśrednionej i ma potencjał ponownego testu ostatniego dołka. Utrzymanie zakresu średniej mogło dla rynku oznaczać możliwość podejścia nawet do zakresu 3,76 PLN, w tym momencie widać jednak, że rynek nie ma na to szans. 


Kurs dolara amerykańskiego nie utrzymał silniejszego ruchu wzrostowego – para USD/PLN na wykresie H1

  • Dolar amerykański nie utrzymuje przedwczorajszych wzrostów wobec złotego
  • Para walutowa USD/PLN ponownie spada do zakresu 3,6850 PLN
  • Rynek dopiero po przełamaniu średniej kroczącej powróci do wzrostów
  • Zdaje się, że do tego czasu zejście do dołka jest możliwe

Ostatnia sesja handlowa tygodnia sprawia, że dolara amerykański cofa większość wzrostów z środy i przemówienia FOMC-u, jednak jeszcze nie całkowicie. Rynek spada do zakresu 3,68 PLN jednak spadać może nadal – póki średnia jest po stronie obozu niedźwiedzi. Aby można było mówić o dalszych wzrostach rynek musiałby przekroczyć zakres średniej ponownie lub chociaż utworzyć krótkoterminową sekwencję dającą szansę na racjonalne dołączenie do ewentualnych wzrostów.

Póki co jednak zdaje się, że osoby obserwujące parę z dolarem amerykańskim będą musiały obejść się smakiem jeśli chodzi o dalsze podejścia. Rynek zwyczajnie nie jest jeszcze na to gotowy i wszystko wskazuje obecnie na to, że może zejść do zakresu wsparcia, którym jest obecnie poziom 3,66 PLN. Łapanie w obecnej strefie pozycji długich obarczone jest sporym ryzykiem, ponieważ wygląda na to, że rynek wygenerował fałszywy sygnał zakupowy.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 21.08.2020
Kurs dolara USDPLN H4 21.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here