Kurs dolara amerykańskiego spada do 3,67 PLN. USD/PLN z celem 3,66 PLNAmerykańska walutowa zdecydowanie podczas ostatnich sesji znajdowała się pod presją podażową – choć początkowo wobec polskiego złotego zależność ta nie była aż tak bardzo widoczna. W tym momencie para walutowa USD/PLN widocznie straciła – co w sumie największym ruchem zostało wygenerowane zaraz po wejściu rynku amerykańskiego. Czy zatem dolar amerykański wobec polskiego złotego skazany jest na dalsze spadki? Spójrzmy na wykres H4 pary walutowej USD/PLN.

  • Kurs dolara amerykańskiego znacząco traci podczas wtorkowej sesji
  • Jak widać na wykresie pary USD/PLN niewiele jednak brakuje do ostatniego dołka
  • Pytanie jednak brzmi czy dołek tek będzie w stanie utrzymać wykres przed dalszymi spadkami
  • Warto obserwować reakcję pary USD/PLN wokół poziomu 3,66 PLN

Dolar amerykański pod dalszą presją podażową – para USD/PLN poniżej 3,67 PLN

Na dziś targetem dla pary USD/PLN może być już dość zawężony target, patrząc na to, co podczas wczorajszej sesji z kolei para walutowa USD/PLN wykonała. Bardzo silne zejście jest głównie powodem powrotu zmienności, o której w ostatnim czasie tak wiele można było czytać (a raczej o jej braku) oraz faktem pogorszenia prognoz odnośnie amerykańskiego otoczenia. Obecnie z czysto technicznego punktu widzenia rynek amerykański może faktycznie przetestować ostatnie dołki w celu szukania oparcia przed dalszymi spadkami.

Zdaje się, że takie zejście ma szansę zostać wygenerowane jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej – a to z kolei przekładać się może na okazję do dalszego handlu. Jeśli para z dolarem amerykańskim wykona korektę podczas kolejnych godzin warto będzie obserwować, czy nie pojawi się również odpowiedni sygnał sprzedażowy dający szansę na spadek waluty do zakresu 3,66 PLN, co może dać potencjał 2-3 groszy spadku.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 02.12.2020
Kurs dolara USDPLN H4 02.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here