Naga Markets

kurs dolaraKurs dolara amerykańskiego podczas ostatniej sesji tygodnia, w piątek pokazuje, że nadal jest silny wobec polskiego złotego. Para walutowa USD/PLN w tym momencie oscyluje wokół kolejnego oporu – zakresu 3,89 PLN. Wszystko obecnie wskazuje na to, że rynek ma szansę na dalsze wzrosty, jednak warto również uważać na możliwość wystąpienia klasycznej korekty rynku. Opór byłby dobrym momentem jeśli rynek faktycznie w zamiarze ma delikatnie cofnąć. Spójrzmy zatem na rynek dolara amerykańskiego z perspektywy interwału H1.

  • Dolar amerykański wobec polskiego złotego nadal atakuje górne ograniczenia ruchu
  • Zdaje się, że para USD/PLN nadal ma siłę do wzrostów
  • Dobrze jednak uważać już z pozycjami długimi, ponieważ rośnie ryzyko korekty
  • Jeśli takowa miałaby się pojawić – obecnie mamy ciekawe do tego miejsce

Kurs dolara amerykańskiego przy ważnej strefie oporu – para USD/PLN na wykresie H1

Dolar amerykański wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji pokazuje, że nadal jest silny i jest w stanie dalej walczyć o górne ograniczenia ruchu. W tym momencie dociera on również do zakresu 3,89 PLN, który testowany był ostatni raz przed miesiącem. Dolar amerykański wkracza zatem w strefę oporu, która z perspektywy interwału niższego niż dotychczas, ponieważ H1 – może oznaczać dla tego rynku możliwość niewielkiego cofnięcia. Mowa o cofnięciu w ramach klasycznej korekty rynku, która jeśli miałaby się pojawiać – dolar amerykański zdaje się być w idealnej do tego strefie.Zatem podczas kolejnych godzin warto będzie obserwować w jaki sposób rynek w tym zakresie będzie się zachowywać. Jeśli wyłamanie poziomu oporu będzie widoczne – wówczas dalsza presja popytowa powinna być na rynku USD/PLN widoczna. Z kolei cofanie może dać korektę na kilka kolejnych groszy.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 16.10.2020
Kurs dolara USDPLN H1 16.10.2020Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here