Kurs dolara amerykańskiego podczas piątkowej sesji wobec polskiego złotego nadal oscyluje w okolicach wsparcia cenowego. Mowa o zakresie 3,75 PLN, gdzie para USD/PLN zbudowała sobie ważniejszy dla rynku poziom. Przekroczenie go oznaczać będzie możliwość zejścia nawet do okolic średniej, która aktualnie przebiega przy 3,72 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USD/PLN, aby ocenić możliwość dalszego ruchu dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego.

  • Dolar amerykański pokazuje na razie dalsze utrzymywanie wsparcia cenowego
  • Zdaje się, że rynek USD/PLN może jednak wyłamać wsparcie
  • Sentyment póki co pokazuje dalszy spadek, jednak warto obserwować poziomy
  • Zejście do zakresu ceny uśrednionej może dać ciekawe odreagowanie

Kurs dolara amerykańskiego z możliwością testu zakresu ceny uśrednionej

Piątkowa sesja handlowa pokazuje, że rynek dolara amerykańskiego co prawda nadal broni się przed dalszymi spadkami na ważnej strefie wsparcia, jednak może nie trwać to długo. Raz już rynek wyłamał ten zakres oraz przetestował zakres ceny uśrednionej, która tworzy średnia krocząca 88-okresowa na wykresie H4. Obecnie kurs dolara nadal utrzymuje się na poziomie 3,75 PLN, ale oczekiwane byłoby zejście par USD/PLN jeszcze o tych kilka groszy niżej do średniej.

Jak widać po załączonym wykresie pary walutowej USD/PLN – jeśli rynek przetestowałby średnią można byłoby oczekiwać kolejnego odreagowania – podobnie jak to miało miejsce podczas wczorajszej sesji. Rynek podczas kolejnych sesji może zatrzymać się w obecnym zakresie konsolidacyjnym, pomiędzy poziomem 3,79 PLN a 3,72 PLN. Na razie nie oczekuje się mocniejszych ruchów wzrostowych mogących wyłamać górne ograniczenie ruchu, jednak nie można będzie tego powiedzieć w przypadku średniej. Jeśli zostanie ona jedna wyłamana – oczekiwać dopiero będzie można dalszych zejść z celem 3,70 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 11.09.2020
Kurs dolara USDPLN H4 11.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here