Kurs dolara amerykańskiego przy 3,75 PLN. Rynek zdaje się zawracać w kierunku 3,72 PLNKurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji wobec polskiego złotego nie pokazuje już tak optymistycznych akcentów, jak można to było widzieć w przypadku funta szterlinga. Obecnie rynek USD/PLN dociera do zakresu 3,75 PLN i wszystko wskazuje na moment pisania analizy, że szansa na dalszy spadek w celu testu najbliższego poziomu wsparcia jest relatywnie duża. Dolar amerykański wobec większości światowych walut pokazuje słabość – dlatego tym bardziej możliwe, że osoby interesujące się parą USD/PLN zobaczą dziś dalszą słabość.


Kurs dolara amerykańskiego nadal w tendencji spadkowej – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego nieznacznie podbił wobec polskiego złotego
  • Para USD/PLN wykazuje jednak dalsze tendencje spadkowe
  • Szansa na ponowne przetestowane wsparcia cenowego jest relatywnie duża
  • Wsparcie to dopiero zakres poziomu 4,72 PLN

Powoli dla rynku dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego następuje bardzo ważny moment. Moment, w którym to rynek powinien rozstrzygnąć, czy dalsze spadki są jeszcze grane, czy powoli rynek będzie patrzył w stronę dalszego, nieśmiałego jeszcze odbijania. Na ten moment wszystko wskazuje raczej na szansę dalszego spadku – a przynajmniej re-testu zakresu wsparcia, o którym jeszcze niedawno pisaliśmy, czyli zakresu 3,72 PLN. Jednak na ten moment nic jeszcze nie jest przesądzone. Zdaje się, że dzisiejsza, czyli środowa sesja handlowa dostarczy osobom obserwującym rynek USD/PLN informację co do dalszych zamiarów pary.

W przypadku dalszej słabości oraz braku presji popytowej – rynek ma szansę na zejście do wspominanego już wsparcia cenowego 3,72 PLN. Wówczas liczyć będzie można na odreagowanie pary dopiero w tym zakresie. Jeśli jednak para z dolarem amerykańskim już w tym momencie zacznie przekraczać ponownie zakres 3,77 PLN – oznaczać to będzie możliwość powolnego, dalszego odrabiania.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 29.07.2020
Kurs dolara USDPLN H4 29.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here