Kurs dolara amerykańskiego przy 3,74 PLN. Rynek USD/PLN nadal przy ważnym wsparciuKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego podczas kolejnej sesji handlowej – we wtorek nadal oscyluje w zakresie ważnego wsparcia cenowego. W tym momencie pisząc analizę dla rynku USD/PLN, ten oscyluje w zakresie 3,74 PLN. Szanse dla obozu byków mogą jednak maleć z dnia na dzień, kiedy dolar amerykański nadal nie przekracza zakresu 3,78 PLN, tylko pozostaje w obecnej strefie. Czy rynek USD/PLN przymierza się do kolejnego zrzutu? Spójrzmy na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim na czele.


Kurs dolar amerykańskiego nadal w okolicy niebezpiecznej strefy dla obozy byków – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego nadal oscyluje w zakresie niebezpiecznym dla byków
  • Para walutowa USD/PLN pozostaje zatem w przedziale 3,74 – 3,72 PLN
  • Ryzyko dalszego spadku rośnie, kiedy rynek nie może przekroczyć zakresu oporu
  • Rynek dolara mierzyć się będzie podczas kolejnych sesji z walką o dalsze podejścia

Kolejna sesja pokazuje, że po niewielkiej fali wzrostów na rynku dolara amerykańskiego względem polskiego złotego, ten ponownie cofa konsolidując się niebezpiecznie na zakresie wsparcia. Po tak szybkim powrocie poniżej zakresu 3,72 PLN oczekiwane były równie szybkie i stanowcze podejścia w ramach pokazania siły obozu byków, tymczasem rynek zastygł w miejscu, które wcale nie klaruje obecnej sytuacji dla ewentualności dalszych wzrostów czy podejść.

Podczas kolejnych sesji handlowych zatem ważnym będzie dalsze zachowanie się pary USD/PLN. Jeśli ta utrzymywać będzie zakres poziomu wsparcia na strefie 3,7250 PLN, będzie można uważać, że rynek ten może jeszcze wystosować ruch wzrostowy przebijające pobliskie opory – w tym 3,78 PLN. Jednak ponowne ataki wsparcia raczej przemawiać będą za dalszą słabością dolara amerykańskiego oraz za dalszymi spadkami.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 04.08.2020
Kurs dolara USDPLN H4 04.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here