Kurs dolara amerykańskiego przy 3,72 PLN. USD/PLN broni ważnego wsparciaKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego nadal w grze jeśli chodzi o utrzymywanie najważniejszego dołka. Wczoraj para walutowa USD/PLN pokazała, że nadbicie dołka daje tylko szansę na wyjście górą po powrocie powyżej niego. W tym momencie widać, że rynek wnosi się blisko 3 grosze wyżej po obronie zakresu – jednak nadal potencjał spadku jest relatywnie duży. Aby to mogło się zmienić, rynek dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego musiałby wyjść powyżej zakresu najbliższego oporu. Warto zatem obserwować parę USD/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs dolara amerykańskiego nadal broni ważnego dla rynku wsparcia – para USD/PLN na wykresie H4

  • Dolar amerykański pokazuje, że zakres 3,69 PLN jest istotnym poziomem
  • Nadal broniona strefa przez rynek USD/PLN wznosi kurs do 3,72 PLN
  • Póki co można powiedzieć, że rynek byka odzyskuje siły
  • Na ile jednak dolar amerykański będzie w stanie rosnąć podczas kolejnych sesji?

Kontekst ostatnich sesji handlowych zdecydowanie stał pod znakiem przeceny na kursie dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego. Podczas wczorajszej analizy wspominana była możliwość ataku wsparcia na poziomie 3,69 PLN i możliwość jego wybicia. Jeśli rynek miałby utrzymać się poniżej tego zakresu – mocna przecena mogłaby być widoczna. Zaś nadbicie go i powrót mógł dać ponownie szansę na wzrost – w tym również powyżej zakresu 3,75 PLN – 3,76 PLN. Na razie rynek nie jest w stanie tak wysoko podejść, jednak warto obserwować, czy podczas kolejnych godzin nie zostanie wygenerowany odpowiedni ku temu sygnał wzrostowy.

Jeśli dojdzie do wygenerowania sygnału wzrostowego, wówczas oczekiwać się będzie przełamania strefy oporu H4/D1. Wówczas rynek wróciłby na wzrostowe tory – w przeciwnym razie konsolidacja na tych poziomach może trwać przez kolejne sesje.

wykres Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 07.08.2020
Kurs funta szterlinga GBPPLN H4 07.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here