Kurs dolara amerykańskiego ponownie spada. USD/PLN notowane po 3,66 PLNPodczas wtorkowej sesji handlowej rynek dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego zdecydowanie nie pozostawia złudzeń. Tendencja spadkowa na parze USD/PLN nadal trwa i trwać może przez kolejne sesje mimo, iż jeszcze kilka dni temu rynek tak dobrze radził sobie z obroną tego wsparcia. Dziś jednak szansa na ponowne jego wybronienie jest zdecydowanie mniejsza a każda godzina oscylowania w tym zakresie sprawia, że rynek może zaleźć się kilka groszy niżej. W tym momencie warto wyznaczyć kolejny poziom oparcia dla pary z dolarem. Spójrzmy przy tym na niższy interwał czasowy – H1 dolara amerykańskiego.


Kurs dolara amerykańskiego spada do ważnego wsparcia cenowego – para USD/PLN na wykresie H1

  • Dolar amerykański wobec polskiego złotego nadal kontynuuje spadki
  • Rynek USD/PLN spada w tym momencie do ważnego wsparcia cenowego
  • Para walutowa z dolarem może wyłamać wsparcie, jeśli obóz byków się nie obudzi
  • Wszystko wskazuje na to, że kolejnym wsparcie dla USD może być dopiero 3,62 PLN

Wtorkowa sesja – w co prawda jeszcze bardzo wczesnych godzinach handlu – rozpoczyna się dla dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego silnym spadkiem. W tym momencie rynek USD/PLN schodzi do poziomu 3,66 PLN i wszystko wskazuje na to, że wsparcie, które jeszcze w połowie poprzedniego już miesiąca broniło rynku przed dalszymi spadkami – może w tym momencie zostać wyłamane. Co prawda jeszcze za wcześnie, aby to ocenić, jednak mocniejszy spadek, utrzymanie sekwencji spadkowej i brak odpowiedniego odreagowania w ostatnich dniach właśnie na taki scenariusz handlu wskazuje.

Jeśli faktycznie para USD/PLN przełamie wsparcie – kolejnego oparcia para może szukać dopiero w rejonach 3,62 PLN. Wcześniej rynek może swobodnie dalej spadać, dlatego warto uważać z pozycjami długimi.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 01.09.2020
Kurs dolara USDPLN H1 01.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here