kurs dolaraKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego po raz kolejny po nadbiciu strefy oporu wraca poniżej niego. Para USD/PLN oscyluje zatem w momencie pisania analizy wokół poziomu 3,95 PLN i wszystko wskazuje na to, że dalsze plany ekspansji wyższych poziomów będą musiały być odłożone na bok. Osoby handlujące na parze co prawda powinny być przyzwyczajone już do takiego zachowania pary, jednak z całą pewnością ruchy te mogą już zwyczajnie negatywnie zaskakiwać. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim, aby ustalić co może dalej czekać parę USD/PLN.


Kurs dolara amerykańskiego poniżej średniej kroczącej – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego ponownie spada poniżej oporu H4/D1
  • Rynek USD/PLN przekracza przy okazji spadku zakres średniej kroczącej
  • Zdaje się, że para walutowa może rozpocząć większe zejście
  • Celem dla wykresu w ciągu najbliższych godzin może być zatem poziom 3,93 PLN

Ponownie poniedziałkowa sesja – a dolar ponownie wraca poniżej zakresu ważnego oporu, który mogliśmy obserwować podczas ostatnich sesji. Zdaje się, że opór ten przy kolejnych sesjach trzeba będzie podnieść nieco wyżej, ponieważ typową “półkę” rynek tworzy na nieco wyższym poziomie. Jednocześnie jednak z przełamaniem oporu – rynek przeszedł poniżej zakresu średniej kroczącej – dobrze widocznej na wykresie H4. Oznacza to, że możliwość wygenerowania dalszego i mocniejszego zejścia jest bardzo duża.

W związku z tym również, rynek podczas poniedziałkowej sesji może mieć określony zakres docelowy dla spadków na poziomie 3,93 PLN i niżej, dzięki czemu też nie ograniczy to z góry zasięgu i da szansę na dołączenie do potencjalnego zejścia. Warto zatem obserwować wykres w poszukiwaniu sygnałów sprzedażowych.

wykres Kurs dolara amerykańskiego USDPLN H4 06.07.2020
Kurs dolara amerykańskiego USDPLN H4 06.07.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here