Kurs dolara amerykańskiego poniżej 4,05 PLN! Para USD/PLN wyłamuje konsolidację dołemPodczas środowej sesji handlowej kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego wyhamowuje spadki po wcześniejszym wyłamaniu dolnego ograniczania konsolidacji. W tym momencie para USD/PLN dociera do poziomu 4,04 PLN – gdzie istotny poziom dla obozu byków zdawał się rysować na strefie 4,10 PLN. Strefa ta została jednak przełamana co skutkowało mocniejszą przeceną pary z dolarem amerykańskim. Wszystko wskazuje na to, że rynek może dalej się osłabiać. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim – USD/PLN.


Kurs dolara amerykańskiego przełamuje konsolidacje – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego na wykresie H4 pokonuje ważniejsze poziomy
  • Para USD/PLN dociera do zakresu 4,04 PLN
  • Osoby handlujące na parze muszą uważać z pozycjami długimi
  • Szansa na dalsze spadki jest bardzo duża w obecnym układzie

Wszystko wskazuje na to, że na rynku dolara amerykańskiego do polskiego złotego zaszła bardzo ważna zmiana. Rynek USD/PLN wybił podczas wczorajszej sesji istotny poziom wsparcia – który opisywany był na wczorajszym przeglądzie pary z dolarem. Mowa o zakresie 4,10 PLN, który był zarówno dolnym ograniczeniem toczącej się konsolidacji pomiędzy strefami 4,10 PLN a 4,25 PLN, jak i istotnym poziomem wsparcia intraday. Teraz widać, że rynek po przełamaniu tego zakresu zareagował newralgicznie – atakując poziomy dawno przez rynek już nie testowanych

Obecnie kontekst rynku jest raczej pro-spadkowy. Korekta z obecnych poziomów co prawda może się pojawić, jednak wszystko wskazuje na to, że nadal do osłabienia amerykańskiej waluty może dojść. Teraz na celowniku pary USD/PLN powinna być strefa 4,06 PLN – która oznaczona została na załączonym wykresie. Po jej teście rynek nadal może się przeceniać a interesującym poziomem do spadku będzie zakres 4,00 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 27.05.2020
Kurs dolara USDPLN H4 27.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here