Kurs dolara amerykańskiego odbija. USD/PLN oscyluje w zakresie 3,77 PLNDruga sesja tygodnia zbliża się wielkimi krokami, kiedy kurs dolar amerykańskiego wobec polskiego złotego widocznie odbija od swojego wsparcia cenowego. Para walutowa USD/PLN oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 3,77 PLN i testuje jednocześnie zakres średniej kroczącej dopasowaną do wykresu H4. Zdaje się, że dopóki odbicie trwa – dolar ma przed sobą szansę na dalsze podejścia wzrostowe, w tym również – możliwego wyłamania zakresu średniej. To oznaczałoby możliwość wzrostu rynku dolara ponownie do poziomów 3,79 – 3,80 PLN. Spójrzmy zatem na dalsze szanse tego rynku z perspektywy interwału czasowego H4.

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego odbija od wsparcia cenowego
  • To odbicie może oznaczać dla pary walutowej USD/PLN przełamanie negatywnego impasu
  • Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby jednoznacznie ocenić dalsze możliwości pary
  • Czy rynek dolara amerykańskiego podoła wyzwaniu i przełamie zakres średniej kroczącej

Notowania dolara amerykańskiego w centrum uwagi – czy para USD/PLN utrzyma się przed spadkami?

Kurs dolara amerykańskiego pokazuje, że nie będzie obozowi niedźwiedzi łatwo walczyć o przełamanie zakresu wsparcia. Podczas wczorajszej analizy uwzględnione były dwa scenariusze, ponieważ w takiej sytuacji jak miało to miejsce nie jest łatwym wydedukować jednoznaczny ruch jaki parze USD/PLN mógłby się przydarzyć. Wszystko wówczas wskazywało na to, że sentyment jest raczej w dalszym ciągu pro-spadkowy i wszystko będzie zmierzać ku wyłamaniu wsparcia.

Jak jednak dziś, czyli podczas wtorkowej sesji handlowej widać – rynek USD/PLN ma się jeszcze dobrze i odbił w pierwszym ruchu do zakresu średniej kroczącej. Nie jest to jeszcze jednoznaczny sygnał wzrostowy – ale kolejne godziny handlu wykażą, czy wsparcie nadal będzie przez popyt bronione.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 24.11.2020
Kurs dolara USDPLN H4 24.11.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here