Niewiele zmieniło się od wczorajszej analizy dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego. Tak naprawdę para walutowa USD/PLN nie zrobiła nic szczególnego i warto nadal będzie wstrzymać się przed wszelkimi decyzjami, póki to rynek nie wygeneruje odpowiedniego sygnału testując ważniejsze strefy. Na ten moment można powiedzieć jednak, że oczekiwania co do dalszych wzrostów nadal są – i to do zakresu 3,77 PLN, który może być następnym celem dla pary walutowej. Czy jednak dolar amerykański w kolejnych sesjach podoła wyzwaniu? Warto obserwować ewentualne zejście do zakresu dolnych ograniczeń.

  • Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego nadal utrzymuje się w tej samej strefie
  • Rynek USD/PLN może nadal utrzymywać się w potencjalnym ruchu wzrostowym
  • Ważnym jednak w tym układzie jest utrzymanie dolnych ograniczeń
  • Jest nim między innymi poziom 3,68 PLN, który jest wsparciem stworzonej konsolidacji

Dolar amerykański z dalszą szansą na utrzymanie zależności wzrostowej

W tym momencie patrząc na wykres dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego widać, że wykres tak naprawdę niewiele zrobił od wczorajszej sesji nowego. Nadal oscylujemy jako walutowa USD/PLN dokładnie w tym samym zakresie, rynek może nadal wygenerować delikatną korektę jeszcze przed ewentualnym wzrostem i żadnej z ważniejszych poziomów nie został przetestowany czy wyłamany.

Innymi słowy nadal oczekuje się od rynku USD/PLN dokładnie tego samego – czyli zejścia testującego zakres dolnego ograniczenia (widoczny na wykresie) oraz wygenerowania odpowiedniego ruchu wzrostowego sięgającego strefy 3,77 PLN i wyżej. Jeśli rynek zatem nadal utrzymywać będzie ten ważny zakres wsparcia – uznać można będzie, że nadal ruch wzrostowy może być w grze w kolejnych sesjach handlowych. Warto obserwować zatem dalsze ruchy dolara w tym zakresie.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 05.01.2020
Kurs dolara USDPLN H4 05.01.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here