Kurs dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji dociera ponownie do zakresu 4,16 PLN, co podkreśla tylko konsolidacyjną przewagę rynku nad konkretnym trendem. Obecnie para USDPLN ma jednak szansę na kolejną przecenę do poziomu 4,13 PLN, która stanowi dla pary w tym momencie lokalne wsparcie cenowe. W międzyczasie nie widać na rynku, aby konkretna strona – czy to popytowa czy podażowa mocniej od drugiej się uaktywniała. Dlatego na parze USDPLN nadal szacowana jest konsolidacja – a inwestorzy oczekiwać mogą na dalsze wskazówki wypływające z rynku na dalszy ruch.


Kurs dolara amerykańskiego

  • Kurs dolara amerykańskiego zdaje się nadal pozostawać w zakresie konsolidacji
  • Para USDPLN podczas poniedziałkowej sesji ma szanse zejść do dolnego ograniczenia
  • Inwestorzy oczekują wyraźniejszych sygnałów sugerujących wyjście z konsolidacyjnego impasu
  • Rynek dziś może jednak nie dać konkretnych sygnałów na wyjście z pasma trendu bocznego

Poniedziałkowa sesja dla dolara amerykańskiego to dalsze oscylowanie wokół poziomów konsolidacyjnych – czyli zakresu 4,20 PLN – 4,13 PLN. Nadal nic w tym zakresie się nie zmieniło – dlatego inwestorzy nadal oczekują wykazania przez parę USDPLN jakiejkolwiek tendencji – czyli wygenerowania ruchu takiego, aby zmienił coś w obecnym układzie. Zdaje się jednak, że dziś do takiego ruchu może nie dojść – a para może sobie dalej schodzić do dolnego oraz podchodzić do górnego ograniczenia.

Na dzisiejszą sesję oczekuje się delikatnego podejścia pary USDPLN do zakresu 4,17 PLN – 4,1750 PLN oraz zejścia do dolnego ograniczenia na poziomie 4,13 PLN. To oznaczałoby naturalnie kontynuację ruchu bocznego, a dopiero przełamanie 4,11 PLN lub w przypadku górnego ograniczenia – 4,21 PLN byłoby oznaką zmiany obecnej tendencji bocznej. Nadal inwestorzy powinni cierpliwie obserwować rynek w poszukiwaniu konkretniejszych sygnałów.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 20.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 20.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here