Kurs dolara amerykańskiego mocniej cofa. USD/PLN spada do okolic wsparcia 3,84 PLNKurs dolara amerykańskie co prawda faktycznie mógł wygenerować ruch korekcyjny, jednak tak mocne zejście wobec polskiego złotego pokazuje, że kolejne dni handlowe na parze mogą być ciekawe. W tym momencie, podczas wczesnych jeszcze godzin handlowych para walutowa USD/PLN oscyluje na zakresie 3,86 PLN i odbija od wcześniejszego wsparcia 3,84 PLN. Czy rynek dolara amerykańskiego powróci z testem zakresu 3,89 PLN? Spójrzmy na wykres H4 aby ocenić prawdopodobieństwo takiego ruchu.

  • Dolar amerykański wobec polskiego złotego pokazuje we wtorek mocniejsze cofnięcie
  • Para walutowa USD/PLN w tym momencie odbija od wsparcia 3,84 PLN
  • Wszystko wskazuje na to, że jeszcze test zakresu 3,89 PLN może się pojawić
  • Spójrzmy na wykres H4 pary aby ocenić dalsze szanse na ruch

Kurs dolara amerykańskiego pokazuje w końcu mocnie cofnięcie – para USD/PLN na wykresie H4

Dolar amerykański podczas sesji wczorajszo-dzisiejszej pokazuje swój sentyment. Tendencja szybkiego cofnięcia nigdy nie jest postrzegana pozytywnie – wręcz przeciwnie, może to raczej sugerować “wyładowanie sentymentu”, jednak oczekuje się obecnie jeszcze korekty tego ruchu. Jeśli rynek będzie w stanie przetestować podczas kolejnych godzin lub sesji zakres 3,89 PLN, oznaczać to będzie, że tendencja spadkowa nie jest tak mocna, jak pierwszy impuls został wygenerowany. Z kolei dalsza presja podażowa – w tym wyłamanie wsparcia cenowego, które dobrze widoczne jest na załączonym poniżej wykresie pary walutowej USD/PLN – oznaczać będzie możliwość mocniejszego cofania.

W drugim scenariuszu, czyli przy wyłamaniu wsparcia cenowego oczekiwać się będzie przetestowania zakresu 3,79 PLN podczas kolejnych kilku sesji. Obecnie jeszcze rynek jednak stoi lekko pod znakiem zapytania co do dalszego ruchu i raczej oczekuje się testu zakresu 3,89 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 30.09.2020
Kurs dolara USDPLN H4 30.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here