Kurs dolara amerykańskiego dociera do 3,92 PLN. Rynek z szansą na dalsze zejście?Kurs dolara amerykańskiego podczas środowej sesji względem kursu polskiego złotego dociera do zakresu 3,93 PLN. Wszystko wskazuje na to, że para USD/PLN ma szansę na kolejne podejście, jednak nadal rynek oscyluje w konsolidacji nie dając szans na opuszczenie układu. Średnia krocząca dodatkowo wyhamowuje dalsze podejścia a kolejne sesje mogą właśnie oscylować wokół niej. Spójrzmy zatem an wykres H4 pary z dolarem amerykańskim.


Kurs dolara amerykańskiego wraca na test średniej kroczącej – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara amerykańskiego spada ponownie w bliskie okolice dolnego ograniczenia
  • Para USD/PLN testuje aktualnie zakres średniej kroczącej
  • Dopiero jej wybicie może dać kolejny ruch wzrostowy pod lokalne opory
  • Rynek pozostaje w konsolidacji i nic póki co nie sugeruje

Rynek dolara amerykańskiego nie pokazuje niczego specjalnego, chociaż chciałoby się napisać, że coś nowego rynek generuje, pokazuje, tworzy. Jednak kurs dolara schodzi w bliskie okolice dolnego ograniczenia toczącej się konsolidacji – do zakresu 3,92 – 3,93 PLN i odbijając testuje zakres średniej kroczącej. Na taka konsolidację niewiele można powiedzieć – trzeba znaleźć kolejny punkt odniesienia, który może sugerować co dalej może wykonać rynek podczas kolejnych godzin handlu.

W tym momencie punktem odniesienia prócz oczywistego elementu jakim jest zakres wsparcia czy oporu – będzie średnia krocząca 88-okresowa. Jej ponowne przebicie sugerować może dalsze pozycje długie, zaś utrzymywanie się poniżej – zejście do dolnego ograniczenia. Na razie rynek zachowuje się spokojnie, jednak bliżej publikacji danych możemy być świadkami podejścia pod średnią z próba jej wybicia. Jeśli do tego dojdzie, rynek powinien potwierdzić wybicie oraz dalej kontynuować ruch – w tym do zakresu 3,95 PLN. – 3,98 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 24.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 24.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here