Kurs dolara amerykańskiego dociera do 3,74 PLN. Wcześniej USD/PLN testuje dołek 3,72 PLNWtorkowa sesja rozpoczyna się dla kursu dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego znacznym odreagowaniem, jednak nie zmienia to faktu, że sentyment nadal jest pro-spadkowy. W tym momencie kiedy pisana jest analiza dla rynku USD/PLN, ten oscyluje w zakresie 3,75 PLN i wszystko wskazuje na to, że jeszcze niewielkie odbicie dalsze w ramach klasycznej korekty może się pojawić. Jednak warto pamiętać o tym, że mimo mocnego spadku dolara amerykańskiego – na większe odbicia póki co nie powinno się liczyć. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim.


Kurs dolara amerykańskiego

  • Kurs dolara amerykańskiego pokazuje dalszą słabość
  • Para USD/PLN nieznacznie póki co odbija w ramach klasycznej korekty
  • W tym momencie można liczyć jeszcze na niewielki wzrost pary walutowej
  • Sentyment jednak nadal jest pro-spadkowy, trzeba czekać na handel na kontrę

Wtorkowa sesja nie pozostawia złudzeń – rynek nadal znajduje się w spadku, a mimo drobnych odbić w tak zwanym pomiędzy czasie para walutowa USD/PLN cały czas pokazuje szybkie zejścia. W tym momencie rynek odbija od zakresu 3,72 PLN do zakresu 3,75 PLN i możliwość jeszcze delikatnego utrzymania się wzrostów jest zauważalna. Jednak to wszystko jeszcze w ramach klasycznej korekty ruchu spadkowego – gdzie nawet w trendzie nie ma mowy tylko o jednym kierunku.

Oczekuje się jednak dalszego zejścia pary USD/PLN – jednak na chwilę obecną ciężko powiedzieć, czy w ramach testu wsparcia / dołka, czy też na kolejne głębsze zejście. Zdaje się, że rynek ma bardzo duże szanse wyhamować już mocniejsze spadki i zacząć klarować sygnały na odrabianie. Obecnie jednak jeszcze za wcześnie na decyzje o pozycjach długich.

wykres Kurs dolara USDPLN H4
Kurs dolara USDPLN H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here