Naga MarketsEkonomiści spodziewają się, że w miarę postępów w masowych szczepieniach przeciw koronawirusowi w najbliższym czasie przyspieszy również wzrost gospodarczy. Ożywienie aktywności wspierać ma także kolejny, duży pakiet pomocy fiskalnej oraz zobowiązanie Rezerwy Federalnej do utrzymania bardzo luźnej polityki monetarnej w przewidywanej przyszłości. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie dostrzec można wzrost oczekiwań inflacyjnych.

  • Ultraluźna polityka pieniężna w połączeniu z kolejnymi pakietami socjalnymi przyczyni się do wzrostu inflacji
  • Kurs dolara będzie kontynuował trend spadkowy 

Słabość dolara będzie wspierać wzrost gospordachzy i inflację 

Zdaniem ekonomistów Charles Schwab, międzynarodowej firmy świadczącej usługi finansowe i jednej z największych instytucji bankowych w Stanach Zjednoczonych, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszego osłabienia dolara amerykańskiego, co potencjalnie powinno również sprzyjać wzrostowi inflacji w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy wzrost inflacji, ale prawdopodobnie będzie on ulotny. W ujęciu rocznym inflacja będzie prawdopodobnie wyższa. Jednak utrzymanie inflacji powyżej 2 procentowego celu Fed prawdopodobnie zajmie kolejny rok lub dwa, biorąc pod uwagę dużą lukę produktową – wskazali ekonomiści.

W ich ocenie, luźna polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej w połączeniu z perspektywą kolejnej rundy ulg fiskalnych w wysokości około 1 biliona dolarów oraz odbiciem w gospodarcze w miarę postępu w dystrybucji szczepionek może stworzyć podstawy do wyższej średniej inflacji niż ta, z którą mieliśmy do czynienia przez ostatnią dekadę.

– Dolar rósł przez około 10 lat, aż do zeszłej wiosny, kiedy to Fed rozluźnił politykę pieniężną. Spodziewamy się, że będzie on dalej poruszał się w dół w wyniku spadku realnych stóp procentowych w USA i rosnących deficytów zewnętrznych, które muszą być finansowane kapitałem zagranicznym – przyznali ekonomiści Charles Schwab dodając, iż słabsza waluta powinna stanowić pewne wsparcie dla wyższego wzrostu gospodarczego i inflacji.

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w relacji do funta szterlinga niemal nieprzerwanie od połowy marca ubiegłego roku. Tendencja ta sprawiał, że kurs funta znalazła się w tym tygodniu na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,4240 USD.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe.

GBPUSD Weekly

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | orlen akcje forum | złotówka | lotos kurs akcji | lotos akcję |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy inwestycja w Tokeny jest bezpieczna? – CEO Mosaico Rahim Blak [VIDEO]
Następny artykułAtomic Jelly z odbiciem w przyszłym tygodniu? Powtarza się statystyczny schemat notowań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here