Ekonomiści spodziewają się, że w miarę postępów w masowych szczepieniach przeciw koronawirusowi w najbliższym czasie przyspieszy również wzrost gospodarczy. Ożywienie aktywności wspierać ma także kolejny, duży pakiet pomocy fiskalnej oraz zobowiązanie Rezerwy Federalnej do utrzymania bardzo luźnej polityki monetarnej w przewidywanej przyszłości. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie dostrzec można wzrost oczekiwań inflacyjnych.
- Ultraluźna polityka pieniężna w połączeniu z kolejnymi pakietami socjalnymi przyczyni się do wzrostu inflacji
- Kurs dolara będzie kontynuował trend spadkowy
Słabość dolara będzie wspierać wzrost gospordachzy i inflację
Zdaniem ekonomistów Charles Schwab, międzynarodowej firmy świadczącej usługi finansowe i jednej z największych instytucji bankowych w Stanach Zjednoczonych, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy dalszego osłabienia dolara amerykańskiego, co potencjalnie powinno również sprzyjać wzrostowi inflacji w USA.
Te artykuły również Cię zainteresują
– Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy wzrost inflacji, ale prawdopodobnie będzie on ulotny. W ujęciu rocznym inflacja będzie prawdopodobnie wyższa. Jednak utrzymanie inflacji powyżej 2 procentowego celu Fed prawdopodobnie zajmie kolejny rok lub dwa, biorąc pod uwagę dużą lukę produktową – wskazali ekonomiści.
W ich ocenie, luźna polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej w połączeniu z perspektywą kolejnej rundy ulg fiskalnych w wysokości około 1 biliona dolarów oraz odbiciem w gospodarcze w miarę postępu w dystrybucji szczepionek może stworzyć podstawy do wyższej średniej inflacji niż ta, z którą mieliśmy do czynienia przez ostatnią dekadę.
– Dolar rósł przez około 10 lat, aż do zeszłej wiosny, kiedy to Fed rozluźnił politykę pieniężną. Spodziewamy się, że będzie on dalej poruszał się w dół w wyniku spadku realnych stóp procentowych w USA i rosnących deficytów zewnętrznych, które muszą być finansowane kapitałem zagranicznym – przyznali ekonomiści Charles Schwab dodając, iż słabsza waluta powinna stanowić pewne wsparcie dla wyższego wzrostu gospodarczego i inflacji.
Kurs funta najwyżej od kwietnia 2018 r.
Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w relacji do funta szterlinga niemal nieprzerwanie od połowy marca ubiegłego roku. Tendencja ta sprawiał, że kurs funta znalazła się w tym tygodniu na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Jeżeli tylko wzrosty będą kontynuowane, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,4240 USD.
Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe.

Autor poleca również:
- Bitcoin coraz bliżej kapitalizacji rynkowej 1 biliona dolarów
- Tesla zarobiła więcej w 1 dzień na BTC niż na sprzedaży samochodów w całym IV kw.
- FinmaxFX dzwoni do polskich konsumentów. Uwaga na brokera z listy ostrzeżeń!
NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.