Naga Marketskurs dogecoinaW ciągu ostatnich 3 dni kurs dogecoina mocno przybrał na wartości. Podobne zmiany widoczne są na innych czołowych altcoinach, jednak pod względem procentowych wzrostów kryptowaluta ta mocno wyróżnia się z tłumu. Ożywienie na rynku pojawiło się w dniu debiutu platformy Coinbase na Nasdaq. Inwestorzy pobudzeni tym wydarzeniem wpadli w euforię zakupową. Emocje wokół DOGE zostały podsycone również przez Elona Muska, który znów wspomniał o tej kryptowlaucie na Twitterze.

  • Aktualny kurs dogecoina to około 0,2523 USD – według uśrednionych danych z CMC. W ciągu kilku ostatnich godzin kryptowaluta ta odnotowała nowe ATH cenowe na poziomie 0,2917 USD
  • W zakresie 7-dniowym wzrost na wykresie DOGE wyniósł więcej niż 300%. Z perspektywy dobowej kurs urósł o ponad 80%
  • Wzrosty na dogecoinie powiązane są z euforią na rynku kryptowalutowym, jaka pojawiła się w dniu debiutu Coinbase na Nasdaq. W ciągu ostatnich 24-godzin emocje wokół kryptowaluty mem podsycił również Elon Musk 

Kurs dogecoina mocno w górę

Cena kryptowaluty DOGE poszybowała. Jeszcze na początku obecnego tygodnia kurs dogecoina unosił się w pobliżu poziomu 0,06 USD za monetę. Do nagłego ożywienia na wykresie kryptowaluty mem doszło w środę – podobne ruchy widoczne były na bitcoinie i pozostałych czołowych altcoinach. 

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatnich 24 godzin kurs dogecoina urósł o ponad 80%. Wczorajsza sesja na tej kryptowalucie została otwarta w pobliżu 0,1212 USD, zamknięcie nastąpiło przy 0,1822 USD, co w rezultacie przyniosło wzrost aż o 50,38%!

Aktualnie DOGE znajduje się w TOP 10 największych projektów kryptowalutowych. Jak się okazuje, pod względem kapitalizacji rynkowej wyprzedził on litecoina (LTC), uniswap (UNI) i chainlink (LINK). 

Elon Musk podsyca emocje 

Dyrektor generalny Tesli po raz kolejny wspomniał o dogecoinie na Twitterze. Tym razem udostępnił obraz hiszpańskiego artysty z dopiskiem „doge szczeka na księżyc”. Choć nie kryje się za tym nic nadzwyczajnego, tym podobne tweety publikowane przez Elona Muska zazwyczaj doprowadzały do skoków cenowych. Tak też było i tym razem – a przynajmniej emocje wokół dogecoina zostały podsycone. 

Zdaniem Mike’a Novogratza z Galaxy Digital szalone wzrosty na  “dziwnych” coinach do których zalicza on m.in. DOGE, mogą doprowadzić do mocnej korekty na całym rynku kryptowalut w najbliższym czasie. W jego opinii podobne sytuacje nigdy nie kończyły się dobrze.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here