Naga Marketsdino polskaAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 15 lipca, obniżyli rekomendację Dino Polska do “sprzedaj” z “trzymaj” poprzednio. Cena docelowa została podwyższona do 130,7 zł z 124,60 zł wcześniej. Raport wydano przy kursie spółki na poziomie 146,70 zł. We wtorek po godzinie 15:00 za jedną akcję spółki trzeba płacić na GPW 148,20 zł.


Kurs Dino Polska z niższą rekomendacją od DM BOŚ.

W raporcie napisano: “Ze względu na potencjał spadku kursu akcji spółki względem naszej wyceny w związku z ostatnimi wzrostami obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną dla Dino do sprzedaj (poprzednio trzymaj) pomimo interesującej wizji inwestycyjnej, a jednocześnie zakładając, że oczekiwane w nadchodzących kwartałach ponadprzeciętne wyniki finansowe raczej nie zaskoczą inwestorów obniżamy krótkoterminową rekomendację relatywną do neutralnie (poprzednio przeważaj)”.

Jak uważają analitycy, Dino osiągnie w 2019 r. docelową liczbę sklepów dla roku 2020 ustaloną na 1.200 placówek, a w ciągu trzech lat może podwoić wielkość sieci.

Dodano także: “(…) Marża zysku brutto na sprzedaży wzrosła z 22 proc. w 2014 do 24,2 proc. w 2018 roku. Naszym zdaniem, ta tendencja powinna się utrzymać w nadchodzących latach, głównie dzięki poprawie warunków współpracy z dostawcami ze względu na rosnącą skalę działalności oraz coraz lepszą strukturę sprzedaży”.

Biorąc pod uwagę oczekiwany wzrost przychodów w połączeniu z poprawą rentowności analitycy prognozują wzrost rok do roku skorygowanej EBITDA o 34 proc. w 2019 r. oraz o 28 proc. w 2020 r.

Źródło: PAP Biznes

Sytuacja na wykresie Dino Polska

Inwestorzy nie przejmują się gorszą rekomendacja od DM BOŚ. Na dzisiejszej sesji utrzymuje się pozytywny sentyment. Kurs rośnie dziś 1,3%. Aby myśleć o większej korekcie spadkowej, cena musiałaby pokonać dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1 – żółte prostokąty.

Kurs akcji Dino Polska
Źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here