Kurs CHF/PLN pogłębia przecenę, złoty na fali wzrostów
Kurs CHF/PLN

Polski złoty ma za sobą kolejny udany dzień. Wczoraj nasza waluta umocniła się do franka szwajcarskiego. Złotówka zyskała także w ujęciu z dolarem, euro i funtem. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,1510 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas czwartkowej sesji 28 maja.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

W ostatnim czasie sentyment na parach z PLN uległ wyraźnej zmianie i złoty wrócił do łask. Złotówka umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Podczas wczorajszej sesji złoty zyskał ponad 0,5% do dolara i 0,8% do franka. W środę o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy poziomie 4,1510, a więc doszło do wybicia kluczowego wsparcia. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHF/PLN.

Zobacz także: Kolor zielony nie opuszcza rynku akcji, EUR/USD przy 1,10 USD

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, rynek zachował się zgodnie z tym o czym pisaliśmy w poprzednich analizach – spadki zostały pogłębione. Wybita strefa przy 4,1850 powinna stanowić najbliższy opór.

Z kolei warto jako wsparcia należy brać pod uwagę współczynniki 50% i 61,8% Fibo. Ten niższy powinien być silniejszy z racji tego, że jest on potwierdzony przez wcześniejsze reakcje cenowe.

Wykres CHF?PLN
Frank szwajcarski wybija kluczowe wsparcie

CHF/PLN coraz niżej

Na interwale D1 widać, że notowania wybiły wczoraj kolejną kluczową podporę dla kupujących. Kurs znajduje dziś poniżej wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym.

Tym samym zgodnie z metodologią Overbalance, należy się spodziewać dalszej przeceny. Strefa przy 4,1850 powinna być traktowa w tej chwili jako opór. Z kolei najbliższe wsparcie znajduje się przy współczynniku 50% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHFPLN
Kurs franka coraz niżej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here