Kurs CHF/PLN mocno w dół, złoty zyskuje do franka szwajcarskiego
Kurs franka CHF

Polski złoty znajduje się w ostatnim czasie na fali. Umocnienie złotówki było już widać w ubiegłym tygodniu, jednak wczoraj wzrosty złotego przyspieszyły. W środę o poranku PLN koryguje nieznacznie wczorajsze wzrosty, niemniej sentyment pozostaje korzystny dla naszej waluty. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,1850 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas środowej sesji 27 maja.

Finax

Kurs franka CHF/PLN mocno w dół

Na parach z polskim złotym w ostatnich kilku tygodniach dominował trend boczny. Niemniej  sentyment uległ wyraźnej zmianie i zloty wrócił do łask. W ostatnich dniach złotówka umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Podczas wczorajszej sesji złoty zyskał ponad 2% do dolara. W środę o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy poziomie 4,1850, a więc na wysokości kluczowego wsparcia. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHF/PLN.

Zobacz także: EUR/USD odbija od 1,10 USD, indeksy giełdowe coraz wyżej

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, rynek zachował się zgodnie z wczorajszymi oczekiwaniami – spadki zostały pogłębione. Wybita strefa przy 4,2350, która wynika z wcześniejszych szczytów, powinna stanowić najbliższy opór. Z kolei warto również zauważyć, że notowania dotarły do kluczowego wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia układu Overbalance przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski mocno traci

Na interwale D1 widać, że notowania dotarły kluczowej podpory dla kupujących. Kurs znajduje się na wsparciu wynikającym z dolnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli pojawią się tutaj kupujący, możliwa jest kolejna fala wzrostowa. W przeciwnym razie spadki mogą się pogłębić.

Kurs franka CHF
Frank szwajcarski pod presją, CHF/PLN mocno w dół

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here