Kurs CHF/PLN kontynuuje spadki, frank traci do złotego w piątek
Kurs CHF/PLN

Polski złoty zakończył wczorajszą sesję mieszanie, co miało związek z niespodziewaną decyzją NBP odnośnie cięcia stóp procentowych. Niemniej w piątek o poranku złoty radzi sobie dobrze, nasza waluta umacnia się do euro, franka, dolara i funta. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,1570 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 28 maja.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

W ostatnich dwóch tygodniach sentyment na parach z PLN uległ wyraźnej zmianie i złoty wrócił do łask. Złotówka umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Wczoraj obserwowaliśmy nieznaczna korektę, co wynikało z niespodziewanego posunięcia Narodowego Banku Centralnego. NBP zdecydował się obniżyć stopy procentowe, co odbiło się negatywnie na kursie złotego.

Niemniej w piątek o poranku tendencja ponownie jest korzystna dla PLN, który jest na dobrej drodze, aby zakończyć tydzień na solidnym plusie. W piątek o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy poziomie 4,1570, a a dalszy ruch w dół jest możliwy. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHF/PLN.

Zobacz także: EUR/USD wybija górą, DAX w korekcie spadkowej

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, widać ogromną świecę podażową. Po tym jak doszło do pokonania wsparcia przy 4,2350 zł, obowiązuje scenariusz spadkowy. W średnim terminie niewykluczony jest więc ruch w kierunku dolnego ograniczenia kanału spadkowego, czyli nawet okolic 4,04 zł, gdzie znajduje się także mierzenie 38,2% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski kontynuuje spadki

Kurs CHF/PLN coraz niżej

O ile wczoraj mogliśmy obserwować korektę ostatnich silnych spadków na CHF/PLN, tak w piątek o poranku sprzedający ponownie widać przewagę sprzedających. Na interwale D1 widać, że notowania wybiły wczoraj kolejną kluczową podporę dla kupujących. Kurs znajduje dziś poniżej wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN pod kreską, interwał D1

Zgodnie z metodologią Overbalance, dopóki kurs znajduje się poniżej 4,1850 zł, należy się spodziewać dalszej przeceny. Wspomniana strefa powinna być traktowa w tej chwili jako kluczowy opór. Z kolei najbliższe wsparcie znajduje się przy współczynniku 50% ostatniej fali wzrostowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here