Naga MarketsKurs CHF/PLN jest blisko 4,27. Frank kosztuje najwięcej w tym rokuDolar nadal zyskuje względem większości walut. Złoty ten pokaz siły znosi całkiem dobrze. EUR/PLN jest stabilny – w tym tygodniu kurs zamknięty jest między 4,55 a 4,57, ale w czwartek rano rośnie do górnego ograniczenia tego zakresu.

Kurs CHF/PLN zyskuje, USD/PLN przekracza ponownie 3,90

Bariera 4,60 zł za euro w naszym scenariuszu bazowym nie powinna zostać sforsowana. Warto odnotować, że znika jedna z przeszkód stojących na drodze do podwyżki stóp procentowych. Na wczorajszym przetargu Narodowy Bank Polski odkupił obligacje o wartości zaledwie miliarda złotych. Zapewne sporo w takim wyniku efektu wakacji – podobnie było przed rokiem, gdy wykorzystano najniższy odsetek zapowiedzianej kwoty w historii programu. Tak czy siak, krajowa wersja ilościowego luzowania zdaje się odchodzić do lamusa, co zgodnie z deklaracjami ma poprzedzać ruch stóp.USD/PLN przekracza ponownie 3,90, co idzie w parze ze spadkiem EUR/USD pod 1,17. Dolar względem głównych walut najsilniejszy jest od listopada ubiegłego roku, a ubiegłotygodniowa korekta jego siły została z nawiązką wymazana. W obecnym otoczeniu rynkowym dla amerykańskiej waluty jest mało alternatyw. Nie zmienia to faktu, że w szerszej perspektywie trudno będzie jej utrzymać zdobyte ostatnio pole.

Inwestorzy stawiają na zgrane karty

Z protokołu lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej rynek wyłuskał przede wszystkim przekonanie większości decydentów, że postęp postpandemicznej odbudowy gospodarki będzie wystarczający, by w tym roku zacząć ograniczać monetarną kroplówkę. Nie jest to żadne novum, uważamy, że los programu skupu aktywów jest od dawna przesądzony, a taki ruch jest bardzo dobrze przetrawiony przez rynek. To, że inwestorzy reagują na takie informacje, dowodzi tylko, jak mocny jest w tej chwili sentyment wobec dolara.

Przewijające się w tle pandemiczne obawy i zaniepokojenie perspektywami wzrostu gospodarczego, który na kolejne gigantyczne wsparcie pod postacią luzowania fiskalnego i potężnych wydatków rządowych nie będzie mógł liczyć, sprawia, że mocne są tzw. bezpieczne przystanie. Frank kosztuje w rezultacie praktycznie najwięcej w tym roku, CHF/PLN jest blisko 4,27. Euro i funt są względem złotego stabilne, a gorzej ostatnie przetasowania znoszą waluty skandynawskie.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen akcje opinie | datawalk kurs akcji | kurs korony norweskiej do złotówki | notowania enea | kurs pekao | us500 | gpw pge |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here