Naga MarketsCD Projekt 15 lipcaSpółka CD Projekt liczy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Switch oraz Gwint na urządzenia mobilne z systemem iOS powinny pozytywnie przełożyć się na poziom przychodów ze sprzedaży produktów oraz wynik całej grupy. Jak można przeczytać w raporcie spółki, zysk CD Projekt w drugim kwartale 2019 roku wyniósł 33,9 mln zł, co jest wynikiem o 82,6 proc. wyższym od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się odczytu na poziomie 18,6 mln zł. Porównując aktualne dane do ubiegłego roku, zysk wzrósł o 14,7 proc.


Solidne dane CD Projekt

Jak wynika ze wczorajszego raportu spółki, grupa CD Projekt wypracowała 133,5 mln zł przychodów, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 94 mln zł. Przychody wzrosły o 43,5 proc. wobec analogicznego okresu 2018 roku. Przychody ze sprzedaży usług spółki w drugim kwartale wyniosły 31,7 mln zł wobec 20 tys. zł przed rokiem.

Inne dane z raportu CDR:

  • Wynik EBITDA CD Projektu w drugim kwartale – według wyliczeń PAP Biznes – sięgnął 47,7 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o 37,9 proc. Konsensus PAP Biznes wskazywał na wynik w wysokości 28,1 mln zł.
  • Przepływy operacyjne netto grupy w drugim kwartale były dodatnie i wyniosły 46,9 mln zł, wobec ujemnych przepływów na poziomie 12,1 mln zł rok wcześniej.
  • Z końcem czerwca grupa miała dostęp łącznie do 529,6 mln zł gotówki oraz lokat bankowych powyżej trzech miesięcy, o 129,3 mln zł mniej niż na koniec marca. Głównym czynnikiem, który spowodował zmniejszenie łącznej wysokości środków pieniężnych i lokat w grupie była wypłata 13 czerwca dywidendy za rok 2018 (100,9 mln zł).
  • Nakłady na prace rozwojowe w drugim kwartale wyniosły 34,6 mln zł. Łączne nakłady wykazane w bilansie spółki wzrosły na koniec czerwca do 291,8 mln zł z 264,4 mln zł na koniec marca. (źródło:PAP Biznes)

Cytaty z raportu:

“Najbliższy, III kwartał roku jest okresem wakacyjnym o najmniejszym w ciągu roku natężeniu akcji handlowych wpływających na poziom sprzedaży wydanych tytułów. Na III kwartał bieżącego roku plan wydawniczy grupy nie przewiduje istotnych premier nowych produktów. Jednocześnie wyniki grupy powinny być pod presją kosztów związanych z rozpoczętą kampanią gry Cyberpunk 2077 – w tym między innymi związanych z udziałem w targach gamescom czy China Joy. Na kolejny, IV kwartał bieżącego roku grupa zapowiedziała premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Switch oraz premierę Gwinta na urządzenia mobilne z systemem iOS. Oba wydarzenia winny pozytywnie przełożyć się na poziom przychodów ze sprzedaży produktów oraz wynik grupy w omawianym okresie. Najważniejszym wydarzeniem przyszłego roku będzie zapowiedziana na 14 kwietnia 2020 roku premiera gry Cyberpunk 2077 wraz z towarzyszącymi jej wydarzeniami” 

“Wydatki grupy na produkcję gier i nowych technologii, w pierwszym półroczu 2019 r. wyniosły 60 mln zł, co przełożyło się na skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec okresu w wysokości 292 mln zł. W czerwcu po raz drugi w historii grupy, wypłacona została dywidenda w wysokości 101 mln zł (poprzednio w 2017). Stan gotówki i lokat na koniec okresu sprawozdawczego wyniósł 530 mln zł” 

Spółka CD Projekt wydała ogrom pieniędzy na na produkcję gier i nowych technologii, jest to kwota 25 mln zł w pierwszym kwartale 2019 roku. Z kolei w pierwszym półroczu 2019 grupa wypracowała aż 214,4 mln zł przychodu ze sprzedaży, to z kolei przełożyło się na 51,7 miliona złotych zysku netto.

“Największy wpływ na osiągnięty w pierwszym półroczu wynik niezmiennie miała świetna sprzedaż Wiedźmina 3. To potwierdza nasze przekonanie, że warto inwestować w tworzenie jak najlepszych gier, które dzięki swej jakości sprzedają się przez wiele lat. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części Wiedźmina niż w analogicznym okresie zeszłego roku”

“Od strony marketingowej pierwsze półrocze spędziliśmy na intensywnych przygotowaniach do kampanii promocyjnej, a w szczególności do czerwcowych targów E3. Dzień przed targami zaprezentowaliśmy składy pudełek z grą, ogłosiliśmy datę premiery oraz udział Keanu Reevesa. W tym samym momencie uruchomiliśmy preordery. Na samych targach pokazywaliśmy fragment Cyberpunka, który cieszył się ogromnym powodzeniem i przywiózł z tegorocznego E3 85 nagród i wyróżnień”

Orbex

Kurs akcji CD Projekt powyżej 250 zł!

Akcje CD Projekt są coraz droższe. Patrząc na wykres D1 kurs znajduje się od drugiej połowy listopada 2018 roku w silnym impulsie wzrostowym. Być może nie jest to “szalona hossa”, niemniej kurs stabilnie podąża w kierunku północnym. W ostatnim tygodniu ruch w górę nawet przyspieszył, a to za sprawą pokonania oporu przy poziomie 232 zł , z którym rynek dwukrotnie miał wyraźny problem. Z kolei dziś po lepszy wynikach za jedną akcję trzeba już płacić powyżej 250 zł. Wyznaczanie oporów podczas tak silnego trendu nie ma raczej sensu, dlatego lepiej poczekać na korektę i szukać ewentualnych reakcji ceny przy poziomach wsparcia. Najbliższą barierą popytową jest wspomniana strefa przy 232 zł.

CDR.pl akcje gPW
Akcje CD Projekt D1, źródło: invesitng.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here