Naga MarketsCD ProjektDzisiejsza sesja, choć zakończona wzrostami najważniejszych indeksów polskiego parkietu pozostawia pewien niedosyt. Zarówno Warszawski Indeks Giełdowy jak i dwadzieścia największych spółek notowanych na GPW zyskują mniej niż 0,3% utrzymując się powyżej kluczowych poziomów wsparć. Spokoju związanego z niską zmiennością zabrakło jednak na akcjach CD Projekt, który w trakcie środowej sesji pozostawał w grupie najsilniej tracących walorów. 


CD Projekt (-4,75%) ma wyraźny problem z powrotem powyżej pułapu 200 złotych za akcję. Spółka spadła poniżej tego pułapu na początku września minionego roku i od tamtej pory bezskutecznie walczy o powrót powyżej równego poziomu. W przeszłości – między innymi pod koniec stycznia – mieliśmy do czynienia z próbami sforsowania tego oporu, lecz jak na razie okazały się one bezskuteczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
CD Projekt ponownie powyżej 200 PLN?

Spółka zadebiutowała na polskim parkiecie w 2011 roku w wyniku przejęcia już notowanego wówczas Optimusa. CDR zajęło więc niemal równe 6 lat dotarcie do pułapu równego poziomu 100 złotych za akcję. Osiągnięcie poziomu 200 PLN okazało się kwestią 10 miesięcy.

Miało to oczywiście związek świetnymi wynikami sprzedaży flagowego produktu studia – trzeciej odsłony gry komputerowej traktującej o przygodach wiedźmina Geralta. W sieci pojawiały się również doniesienia o kolejnym dużym projekcie CD Projekt – Cyberpunk 2077. Był to również jeden z głównych tematów mojej rozmowy na antenie Comparic24.tv z Kamilem Jędrejem, analitykiem DM Noble Securities, której można wysłuchać poniżej:

Spoglądając na wykres tygodniowy spółki dostrzegamy przede wszystkim siłę trendu wzrostowego jaki towarzyszy CD Projekt. Świadczą o tym wyraźnie oddalone od siebie średnie długoterminowe. Widać również jak silnym oporem pozostaje równy poziom 200 złotych za akcję oraz to, jak wyraźnie wykupiony jest obecnie wykres CDR.

wykres CD Projekt z nałożonymi średnimi
wykres tygodniowy CD Projekt |źródło: TradingView

Schodząc do interwału dziennego, sytuacja nam się komplikuje. Choć cena zdążyła już utworzyć szereg coraz wyższych, lokalnych dołków i szczytów, to średnie wskazują na kontynuację spadków rozpoczętych jeszcze w sierpniu zeszłego roku. Otuchy dodaje fakt, że zarówno średnia 200 jak i 50 DMA kierują się w górę, natomiast sygnał sprzedaży płynący z oscylatora stochastycznego jest zgodny z wskazaniami wskaźnika na wykresie tygodniowym.

Dzisiejsza sesja z całą pewnością upłynęła pod znakiem niedźwiedzia i być może w kolejnych dniach będziemy świadkami korekty tych spadków. Niemniej jednak, powracając wzrokiem do wykresu tygodniowego dostrzeżemy, że CD Projekt odnotował pięć tygodni niemal nieprzerwanych zysków, co może sygnalizować potrzebę głębszej korekty. Dodatkowo, można pokusić się o wyrysowanie niewielkiej formacji chorągiewki na wykresie dziennym, która w trakcie dzisiejszej sesji została wybita dołem, co dodatkowo wspiera niedźwiedzi sentyment względem akcji CDR.

wykres dzienny CD Projekt z zaznaczoną formacją chorągiewki
wykres dzienny CDR| źródło: TradingView

Strategie inwestycyjne

Ostrożni inwestorzy zaczekają na utworzenie się solidnego dna, kończącego rozpoczętą jeszcze w sierpniu zeszłego roku korektę wzrostów wyceny CDR. Spółka pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym, dlatego do momentu potwierdzonego pokonania listopadowego minimum bądź pogorszenia się perspektyw fundamentalnych CD Projekt powinna ona nadal być częścią portfolio każdego inwestora szukającego dobrej okazji inwestycyjnej.

Inwestorzy o umiarkowanym podejściu do ryzyka będą poszukiwać wsparcia w rejonie 170 złotych za akcję. Znajdująca się w tym rejonie średnia 200 DMA powinna zadziałać jako silne wsparcie dla ceny. Wejście w długie pozycje powinno nastąpić po wystąpieniu sygnału świecowego bądź też po byczym przecięciu się linii oscylatora stochastycznego poniżej 50 punktów. Dodatkowe wsparcie i wskazówkę dotyczącą umiejscowienia zleceń obronnych będą stanowić średnie 50 (kolor zielony) oraz 100 DMA (kolor czerwony) znajdujące się tuż poniżej średniej 200 DMA

Inwestorzy agresywni wykorzystają sygnał płynący z dzisiejszej sesji i wejdą w krótkie pozycje wykorzystując do tego na przykład certyfikaty Turbo Short 222,8. Następnie, w rejonie poziomu 170,00, po sygnale kupna odwrócą oni swoje pozycje kupując certyfikaty Turbo Long 148,1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here