Naga MarketsAkcje CD Projekt w górę 23 maja 2019Spółką CD Projekt (CDR) interesują się nie tylko polscy, ale także zagraniczni inwestorzy. Według banku inwestycyjnego Stifel, akcje CDR mogą wzrosnąć nawet o 25% i osiągnąć poziom 255 złotych.


Kurs CD Projekt (CDR) rośnie na dzisiejszej sesji

Kapitalizacja spółki wynosi niemal 20 miliardów złotych. Z jednej strony może się wydawać, że kurs akcji powyżej 200 zł to dużo, a być może nawet za dużo. Jednak CD Projekt ma ugruntowaną pozycję na rynku, a kolejne produkcje mogą doprowadzić do dalszych wzrostów.

Akcje wzrosną o jedną czwartą, tak twierdzi amerykański Bank inwestycyjny Stifel. Według banku kurs akcji CD Projekt ma przestrzeń do dalszych wzrostów. Spółka może wzrosnąć nawet o jedną czwartą. Analitycy wydali rekomendację kupna dla spółki CD Projekt, której docelowa cena wynosi 255 zł. Czy to aby nie przesada? Niekoniecznie. Sektor gamingowy jest rozgrzany i nie przeszkadza to, aby kupić drogie akcje i odsprzedać je jeszcze drożej.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. FOMC nie zmieni stóp procentowych, a co z EBC?

A może jest ” zbyt drogo”?

Pojęcie “zbyt drogo” jest często nadużywane przez inwestorów. Nigdy bowiem akcje nie są tak wysoko, aby nie mogły być wyżej. Dobrym przykładem jest właśnie CD Projekt. Spółka zadebiutowała na GPW w 2010 roku. Połączyła się wtedy z Optimusem. Cena kształtowała się wtedy na poziomie 1,2 zł. Tak, akcje CD projekt kosztował kiedyś nieco ponad 1 PLN. Zbigniew Jakubas, który wprowadzał CD Projekt na giełdę pozbył się swoich akcji przy cenie 8 zł, co i tak było sporym wynikiem i pozwoliło na pokrycie strat poniesionych na Optimusie.

Rok temu zapytany o straconą szansę Jakubas, odpowiedział, że teraz jest za drogo aby ponownie zainteresować się akcjami CD Projekt. Cena wynosiła wtedy 140 zł. Od tego czasu kurs wzrósł kolejne 45%. Jest to dobry przykład tego, że “za drogo” jest pojęciem względnym. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że rok temu akcje były tanie.

Polskie banki również rekomendują kupno CDR

W styczniu tego roku Noble Bank rekomendował poziom 205 zł. W kolejnych miesiącach apetyt na wzrosty tylko rósł. W lutym DM mBanku prognozował poziom 217 zł, a ostatnio DM BOŚ wydał rekomendację z docelową ceną wynoszącą 250 zł. Wspomniany amerykański Stifel podbił tę cenę o kolejne 5 zł do poziomu 255 zł. Tak optymistyczne prognozy są związane z coraz bliżej premierą nowego projektu “Cyberpunk 2077”, z którym nie tylko gracze, ale i analitycy wiążą spore nadzieje.

Zobacz również: Kurs euro poniżej 4,31 zł przed minutes EBC. Czy EUR/PLN pokona wreszcie opór?

CD Projekt sytuacja techniczna na wykresie

Jeżeli chodzi o sytuację techniczną, niewiele się zmieniło. Kurs od kilkunastu sesji pozostaje w konsolidacji. Opory i wsparcia pozostają bez zmian. Kluczowa strefa oporowa wypada przy poziomie 220 zł. Miejsce to było testowane już kilkukrotnie, dlatego w przypadku każdego kolejnego podejścia, ryzyko wybicia górą rośnie. Generalnie spółka znajduje się w trendzie wzrostowym, dlatego scenariusz z wybiciem górą powinien być tylko kwestią czasu. Większa korekta może się pojawić dopiero w momencie zejścia ceny poniżej 200 zł za akcję, wtedy będzie szansa, aby kupić akcje po niższej cenie.

Wykres akcji CD Projekt w czwartek 23 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here