Naga MarketscccW najnowszym komunikacie możemy przeczytać, że akcjonariusze CCC zdecydowali o wypłacie 19,8 mln zł w formie dywidendy z części kapitału zapasowego, czyli 0,48 zł na akcję. Kwota ta stanowi 33 proc. skonsolidowanego zysku netto, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W środę 19 czerwca akcje CCC znajdują się na minusie, wynoszącym po godzinie 13:00 0,25%. 


Zobacz także: Kurs Orange Polska bije kolejne maksima, cena akcji najwyżej w 2019 roku

Kurs CCC traci, spółka wypłaci blisko 20 mln dywidendy

17 września będzie dniem dywidendy a termin jej wypłaty wypada 1 października 2019 roku. Polityka dywidendowa CCC zakłada przeznaczenie na wypłatę dla akcjonariuszy 33-66 proc. skonsolidowanego zysku netto spółki. Za rok 2017 spółka wypłaciła w formie dywidendy 94,7 mln zł, co daje 2,3 zł na akcję.

Sytuacja techniczna na spółce CCC

Sytuacja techniczna jest w zasadzie kiepska. Od czwartego kwietnia znajdujemy się w trendzie spadkowym. Cena w ostatnim czasie wpadła w lokalną konsolidację, jednak nie widać tutaj chęci do podejścia w górę. Dopóki kurs znajduje się poniżej strefy zaznaczonej kolorem żółtym przy 165 zł za jedną akcję, obowiązuje tendencja spadkowa. Zawieranie w tej chwili pozycji długich wiąże się z dużym ryzykiem.

Kurs Akcji CCC GPW

Źródło: PAP Biznestokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here