Naga MarketsCzwartkowa sesja na GPW przebiega w rytm nastrojów na światowych parkietach. Pretekstem do wyprzedaży na rynkach można poszukiwać w wielu czynnikach, jednak bezpośrednią przyczyną ostatnich ruchów wydają się obniżone prognozy przez technologicznego giganta – Apple (AAPL.US). Indeks WIG20 (W20) traci ponad 2%, a najsłabszą branżą na całym parkiecie jest odzieżówka, na którą negatywnie wpływa postawa dwóch przedstawicieli tego indeksu wśród blue chipów – CCC (CCC.PL) i LPP (LPP.PL).

WIG20 (W20) ponownie testuje ostatnie dołki. Ich wyłamanie może otworzyć drogę niedźwiedziom w kierunku 2200 pkt. Źródło: xStation5.

Urząd Regulacji Energetyki oczekuje, że przedsiębiorstwa energetyczne przedłożą wnioski taryfowe spełniające wymogi nowych regulacji prawnych. Urząd jest zaniepokojony zamrożeniem opłat dystrybucyjnych w kontekście konieczności realizacji inwestycji przez spółki. Regulator z zaniepokojeniem przyjmuje uszczuplenie kompetencji organu regulacyjnego w zakresie ustalania cen i stawek opłat dla odbiorców w gospodarstwach domowych, co według niego pozwalało równoważyć interesy odbiorców i przedsiębiorstw energetycznych.

Orbex

Odzieżowy potentat LPP (LPP.PL) opublikował wczoraj po sesji swoje wstępne wyniki za 2018 rok. Grupa szacuje, że miała w czwartym kwartale 2018 roku 2,37 mld złotych przychodów i 420 mln złotych zysku operacyjnego. Przychody grupy wzrosły rok do roku o 10%, a zysk EBIT wzrósł o 12%. Z kolei powierzchnia handlowa na koniec czwartego kwartału 2018 roku wyniosła 1.091 tys. m kw., co oznacza wzrost rok do roku o 9%. W całym 2018 roku przychody Grupy wzrosły o 14% do 8,04 mld złotych. Szczegółowy raport finansowy za 2018 rok zostanie opublikowany 11 kwietnia 2019 roku. Spółka traci około 3%.

Zestawienie komponentów indeksu WIG20. Źródło: Bloomberg.

Kolejnym komponentem, na który warto zwrócić uwagę w tym segmencie jest CCC (CCC.PL). Spółka Dariusza Miłka opublikowała z kolei dane sprzedażowe za grudzień, które nie spodobały się inwestorom. Przychody ze sprzedaży za grudzień 2018 wyniosły 572,3 mln zł i były wyższe o 22% r/r. Z kolei w całym 2018 roku wstępnie wyniosły one 4 936,6 mln zł i były wyższe o 18% r/r. Rynek nie przyjmuje jednak wyników pozytywnie, czego powodem może być niska baza w grudniu 2017 roku.

Notowania CCC (CCC.PL) spadają w kierunku dolnego ograniczenia klina zniżkującego. Źródło: xStation5.

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na rozpoczęcie działalności przez ING Bank Hipoteczny. Komisja zezwoliła na utworzenie banku hipotecznego przez ING Bank Śląski w styczniu 2018 roku. Bank liczył, że do emisji pierwszych listów zastawnych dojdzie w 2019 roku. Obecnie działalność w zakresie finansowania zakupu nieruchomości jest prowadzona przez ING (ING.PL).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here