Naga MarketsKurs korony szwedzkiej wzrośnie, gdy Szwecja skutecznie walczy z COVID-19Ekonomiści w MUFG Banku wskazują swoją koncepcję handlu dla egzotycznej pary walutowej CADSEK. Proponują zagranie typu short, ponieważ korona szwedzka okazała się odporna na wstrząs związany z pandemią COVID-19. Para walutowa handluje we wtorek w okolicach poziomu 7,00.

  • Brak ujemnych stóp w Szwecji wspiera SEK
  • Kanadyjska gospodarka ucierpi przez shut-down
  • Korona szwedzka odporna na koronawirusa

Korona szwedzka dobrze znosi okres pandemii

flaga szwecjiDecyzja Riksbanku o powstrzymaniu się od obniżania stopy procentowej z powrotem na terytorium ujemne zapewniła pozytywny katalizator w krótkim okresie czasu dla korony szwedzkiej. Jednocześnie uważamy, że szwedzka gospodarka powinna utrzymywać się stosunkowo dobrze, biorąc pod uwagę luźniejsze ograniczenia w shut-downie – napisano w raporcie.

Nie jesteśmy przekonani, że rozbieżność makro jest w pełni odzwierciedlona w bieżącej wartości CADSEK. W naszej ocenie para jest tylko około 2-3% niższa niż na początku tego roku, pomimo, że ceny ropy są o ponad 50% niżej – dodano.

W ocenie ekspertów ostatni raport o zatrudnieniu za kwiecień powinien wyraźnie podkreślić szkody dla kanadyjskiej gospodarki w nadchodzącym tygodniu. Jeśli nastroje na ryzyko pogorszą się, SEK powinien także znosić takie otoczenie lepiej niż CAD.

Główne wsparcie znajduje się w okolicach 6,9000 i tam nastąpi test siły sprzedających – podsumowano.

Kurs CADSEK na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs CADSEK na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here