Naga Marketswykres wzrostowySpoglądając na notowania kursu dolara kanadyjskiego (CAD) wobec franka szwajcarskiego (CHF) dostrzec można niezwykle interesującą sytuację. Okazuje się bowiem, że rynek ten tworzy obecnie aż dwie techniczne formacje cenowe jednocześnie. Mowa tu o formacjach kanału spadkowego i trójkąta równobocznego. 


Formację kanału spadkowego wyznaczyć możemy na podstawie coraz to niższych wierzchołków z połowy maja oraz początków października i listopada br., a także coraz to niższych dołków z drugiej połowy czerwca i pierwszej połowy września br.

Formację trójkąta tworzą te same coraz to niższe wierzchołki, co w przypadku kanału, jednak jego dolne ograniczenie wyznaczają dołki z początków marca i września br. a także tego-tygodniowe minima.

Analizując obecną sytuację w ten sposób, dostrzec można, iż w skutek odrzucenia górnego ograniczenia obydwu formacji, pojawiły się dwa dynamiczne impulsu spadkowe przedzielone niewielką konsolidacją. Spadki te dotarły w okolice dolnego ograniczenia trójkąta (zielona linia), gdzie już w miniony wtorek pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 0.7470.

Biorąc pod uwagę, że opór ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się reakcja podażowa. Gdyby zatem wystąpiła tu klasyczna zasada zmiany biegunów i poziom który dotychczas stanowił wsparcie, nagle zostałby przetestowany i odrzucony od drugiej strony (jako opór), spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

To właśnie wtedy należałoby uwzględnić dolne ograniczenia obydwu formacji. Jeżeli bowiem kurs pary walutowej CAD/CHF osunąłby się poniżej (zielonej) linii tendencji wzrostowej, będącej dolnym ograniczeniem formacji trójkąta, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się być nawet okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego.

Aby zainwestować na CADCHF, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

kurs CADCHF


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLee: Bitcoin zbyt tani, powinien być warty 15 tys. USD
Następny artykułKurs funta (GBP) rośnie – potencjał dalszych wzrostów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here