Naga MarketsBudimexGrupa Budimex szacuje, że EBIT za I półrocze tego roku wyniesie 111,38 mln zł. Spółka podaje także, że zysk netto ma wynieść 72,1 mln zł. Po godzinie 14:00 spadki na spółce wynoszą już 1,2%. 


Budimex traci 1,2%

Grupa Budimex podała swoje szacunki co do przychodów za pierwsze pół roku. Według szacunków, przychody mają wynieść 3,25 mld zł, a EBIT ma wynosić 111,38 mln zł. Z kolei zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej jest prognozowany na 72,1 mln zł. Porównując wyniki do pierwszych 6 miesięcy rok wcześniej, w 2018 r, przychody grupy Budimex wynosiły 3,3 mld zł, EBIT 170,1 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 128 mln zł. W komunikacie spółka podała również,że zysk brutto ze sprzedaży spadł do 209,38 mln zł z 286,5 mln zł w pierwszym półroczu 2018.

Źródło: PAP Biznes

Budimex sytuacja techniczna

Kurs dotarł w piątek do kluczowej strefy wsparcia, która była broniona. Aktualnie obserwujemy kolejną próbę pokonania poziomu. Jeżeli rynek zdoła zamknąć dzisiejszą sesję poniżej strefy zaznaczonej kolorem żółtym, to mogą pojawić się większe spadki. od dłuższego czasu kurs utrzymuje się w kanale spadkowym, dlatego możliwe byłoby nawet zejście do jego dolnego ograniczenia. Większe wzrosty mogą się pojawić dopiero w momencie wybicia linii prowadzonej po ostatnich szczytach.

Orbex

kurs akcji BUDIMEX 29 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here