Naga MarketsKurs BTC wzrośnie do 100 tys. dol. zdaniem klientów Goldman Sachs. Bitcoin w górę?Gigant bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs opublikował wyniki ankiety na temat bitcoina i aktywów cyfrowych, które sugerują, że inwestorzy są optymistycznie nastawienie do technologii kryptowalutowej.

  • 40% klientów Goldman Sachs posiada ekspozycję na kryptowaluty, 41% z nich posiada „fizycznego” BTC
  • Ponad 60% liczy, że ich zaangażowanie w rynek cyfrowych aktywów zwiększy się w przeciągu 12-24 miesięcy
  • 57% respondentów uważa, że instytucjonalna adopcja jest jednym z głównych czynników, który wpłynął na wzrost wartości BTC w ostatnim czasie

Bitcoin będzie wart ponad 100 tys. dol. w przeciągu roku, twierdzi co piąty ankietowany

Nowojorska firma, która prowadzi działalność związaną z aktywami cyfrowymi w ramach swojego działu rynków, przeprowadziła ankietę wśród 280 klientów na temat bitcoina i jego pochodnych. Wyniki – którymi podzielił się w czwartek Max Milton z Goldman Sachs – pokazują, że 40% z nich posiada ekspozycję na kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie, ponad 60% respondentów spodziewa się, że ich udziały w cyfrowych aktywach wzrosną w ciągu najbliższych 1-2 lat. Około 20% respondentów oczekuje, że bitcoin osiągnie wartość powyżej 100 tys. dol. w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zdecydowanie więcej, bo 54% ankietowanych jest zdania, że w tym okresie cena będzie oscylowała w przedziale 40-100 tys. dol.

Źródło: Goldman Sachs

Goldman Sachs wznawia działalność swojego działu transakcyjnego bitcoina, jak podawały media kryptowalutowe w ostatnich dniach. Ruch ma miejsce, gdy cena bitcoina ponownie zbliża się do 50 tys. dolarów. Bank po raz pierwszy chciał uruchomić biuro bitcoinowe w 2018 roku, jednak krach rynku pokrzyżował jego plany.

Teraz oddział ma zostać otwarty w połowie marca. Nie będzie handlować samym bitcoinem – przynajmniej na początku.  Na razie zajmie się instrumentami pochodnymi powiązanymi z tym aktywem i bada możliwości współpracy z zewnętrznym dostawcą usług powierniczych w celu zaoferowania współ-powiernictwa dla bitcoina.

Tesla powinna sprzedać bitcoiny (BTC), a Elon Musk ogłosić program skupu akcji, twierdzi były pracownik Goldman Sachs. – Wyobraźcie sobie pozytywne momentum, jakie stworzyłaby Tesla, gdyby ogłosiła sprzedaż swojej pozycji w BTC i autoryzowany program skupu akcji w zmiana. Mało prawdopodobne, jednak akcjonariusze byliby z całą pewnością pomocni – komentował na Twitterze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax | notowania dow jones na żywo | usd | notowania gpw | cdprojekt akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here