Naga MarketsKurs BTC/USD z szansą na wzrosty w 2021 roku dzięki osłabieniu USDBitcoin i złoto mają szansę sporo zyskać w przyszłym roku względem dolara amerykańskiego, bowiem pojawia się coraz więcej głosów o słabnącym USD w 2021 roku. Jak twierdzi legendarny inwestor Peter Schiff, dla dolara nadchodzi ciężki rok.

  • Kurs BTC/USD przed kilkoma dniami wybił nowe maksimum wszechczasów
  • Cena Bitcoina osiągnęła wtedy przez moment rekordowy poziom 19918 dol.
  • Dolar opadł natomiast do nowych dwu- i półletnich minimów

Bitcoin może wzrosnąć w 2021 r. dzięki słabemu USD

Indeks dolara jest w trendzie spadkowym już od ponad miesiąca, a w czwartek jego notowania zanurkowały do nowych 2,5-letnich minimów w okolicach 90,73 pkt. Względem szczytu z połowy marca, gdy wskutek pandemii indeks dolara wystrzelił do poziomów tuż poniżej 103 pkt., wówczas najwyższych od 3 lat, kurs indeksu opadł już aż o ponad 13,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs BTC/USD z szansą na wzrosty w 2021 roku dzięki osłabieniu USD
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Zdaniem wielu ekspertów, ta zniżka ma być kontynuowana w 2021 r. Taką opinię przestawiają między innymi analitycy ING FX, którzy dostrzegają szereg czynników mówiących o spadku kursu dolara w nadchodzących miesiącach.

Przede wszystkim, zmiana w Białym Domu, która wcale nie przechodzi gładko, ma wywołać potencjalną zmianę polityki stosowanej przez nową administrację. Ma to oznaczać zupełnie inne podejście do wymiany handlowej z innymi krajami, co w połączeniu z ewentualną kontynuacją politycznego zamieszania dotyczącego fiskalnej stymulacji, szczególnie przy podzielonym Kongresie, ma wzmocnić szanse scenariusza, w którym dolara spada w 2021 r.

Kolejnymi czynnikami są także zmiana w podejściu Rezerwy Federalnej do inflacji czy uwolnienie funduszy zgromadzonych w amerykańskiej walucie przez kraje i instytucje z całego świata jako zabezpieczenie na “trudne czasy”, co ma przełożyć się na ewentualny wzrost inflacji.

Zobacz również: Tesla z nową wysoką rekomendacją od Goldman Sachs

Swoje zdanie zaprezentował opinii publicznej także niezwykle popularny w mediach inwestor Peter Schiff.

– Dolar amerykański obecnie notowany jest względem franka szwajcarskiego na najniższym poziomie od stycznia 2015 roku. – zaznaczył Schiff.

– To zwiastun nadchodzących zmian. Frank jest na czele, ale inne waluty wkrótce za nim podążą. 2021 roku może być najgorszym rokiem w historii dla amerykańskiego dolara, przynajmniej do 2022 roku. – dodał inwestor.

Kurs BTC/USD z szansą na wzrosty w 2021 roku dzięki osłabieniu USD
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Gdzie w tym wszystkim szansa dla Bitcoina? Przede wszystkim, Bitcoin notowany jest głównie względem amerykańskiego dolara. Zatem ruchy dolara w dół, będą wypychać kurs BTC/USD w górę, ponieważ relatywnie Bitcoin będzie stawał się droższy. W podobnej sytuacji znajduje się także cena złota, która także jest powszechnie denominowana w USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here